Հուլիսի 20-ին` 22:00-ի սահմաններում, ոստիկանների և քաղաքացիների միջև բախում տեղի ունեցավ Երևանի Էրեբունի վարչական շրջանում` «Սասնա Ծռեր» խմբի կողմից գրավված ոստիկանության պարեկապահակային ծառայության գնդի հարակից տարածքում:
Բախումները հաջորդեցին գնդի տարածքում գտնվող անձանց սնունդ ուղարկելու շուրջ քաղաքացիների և ոստիկանների միջև բանակցություններին: Խորենացի փողոցում հավաքված քաղաքացիների շրջանում գտնվող անձիք քարեր ու շշեր նետեցին ոստիկանների ուղղությամբ, վերջիններս կիրառեցին հատուկ միջոցներ, այդ թվում` արցունքաբեր գազ:
Բախումները շարունակվեցին մոտ 20 րոպե: Առողջապահության նախարարությունը հայտնում է 45 տուժածների մասին, որոնցից 25-ը` ոստիկաններ: Ազգային ժողովի պատգամավոր Նիկոլ Փաշինյանը, ով մոտակայքում էր, հավաքվածներին բարձրախոսով ասաց, որ ոստիկանների ուղղությամբ առարկաներ նետելը սադրանք էր: «Սադրիչ` նկատի ունեմ ԱԱԾ գործակալներ, որոնք եկել են հատուկ ստեղ` գործողություններ անելու: Բայց մենք իրանց չենք թողնելու, որ իրանք իրանց ձևով ու ոնց ուզեն, ժողովրդին տանեն սադրանքների»,- ասաց Նիկոլ Փաշինյանը` ավելացնելով, որ պետք է կանխել երկու կողմերից զոհեր ունենալու հավանականությունը:
Պատգամավորը հորդորեց ոստիկանների կողմից իրականացվելիք գործողություններին բռնությամբ չպատասխանել, քանի որ դրա նպատակը հավաքվածներին որպես «խուլիգաններ» ներկայացնելը, հետևաբար` տարածքից հեռացնելն ու գնդի տարածքում գործողություն սկսելն է:
Կապվելով «Սասնա Ծռեր» խմբի Արամ անունով մի անդամի հետ` Փաշինյանը հայտնեց, որ ներսում բախումներ չեն եղել:

20 июля в 22:00 произошло столкновение между полицейскими и гражданами рядом с Патрульно-постовой службой полиции в столичном административном округе Эребуни, захваченной членами группы “Сасна црер”.
Столкновения начались после переговоров между гражданами и полицейскими вокруг передачи продуктов питания лицам, находящимся на территории полка. Некоторые граждане, находившиеся среди собравшихся на улице Хоренаци, начали кидать камни и бутылки в полицейских. В ответ те применили спецсредства, в том числе слезоточивый газ.
Столкновение продолжалось минут 20. Министерство здравоохранения сообщает о 45 пострадавших, 25 из которых полицейские. Находившийся на месте событий депутат Национального Собрания Никол Пашинян предупредил собравшихся, что закидывание полиции различными предметами было провокацией.
“Под провокаторами я имею в виду агентов Службы нацбезопасности, которые пришли сюда специально для осуществления действий. Но мы не позволим, чтобы они свойственными им методами толкали людей на провокации”,- сказал Никол Пашинян, добавив, что нельзя допустить жертвы с обеих сторон.
Депутат призвал не отвечать насилием на осуществляемые полицейскими действия, поскольку их цель представить собравшихся хулиганами, удалить их с места событий и начать действия на территории полка.
Пашинян, связавшись с членом группы “Сасна црер” по имени Арам, сообщил, что внутри столкновений не было.
На данный момент ситуация продолжается оставаться напряженной. На улице Хоренаци граждане возвели баррикады.