Պավլիկ Մանուկյանը դադարեցրել է հացադուլը
Պավլիկ Մանուկյանի փաստաբան Ինեսա Պետրոսյանը Ֆեյսբուք սոցիալական ցանցի իր էջում նշել է, որ իր պաշտպանյալը դադարեցրել է հացադուլը: Փաստաբանը հրապարակել է հայտարարություն, որը, ըստ նրա, արվել է Պավլիկ Մանուկյանի կողմից:
«Անսալով ժողովրդիս կոչին, հաշվի առնելով զորահրամանատարիս` Ժիրայր Սեֆիլյանի հորդոր-պահանջը, հավատարիմ մնալով «Սասնա Ծռերի» ապստամբության` առանց զոհի պատգամին, զգալով մեր մոտալուտ հաղթանակի տեսլականը` ես` Պավել Մանուկյանս դադարեցնում եմ հացադուլը»,- գրված է հայտարարության մեջ:
Հիշեցնենք, որ Պավլիկ Մանուկյանը հացադուլ էր հայտարարել հուլիսի 28-ին: Պավլիկ և Արամ Մանուկյանները վիրավորվել էին հուլիսի 26-ի լույս 27-ի գիշերը: «Սասնա Ծռեր» խումբը հայտարարել էր, որ ոստիկանությունը հարձակում է գործել, ինչին ոստիկանությունը պատասխանեց, թե Մանուկյանները վիրավորվել են փոխհրաձգության հետևանքով:
Այսօր «Հիմնադիր խորհրդարան»-ը տարածել է Պավլիկ Մանուկյանին ուղղված Ժիրայր Սեֆիլյանի նամակը, որով վերջինս խնդրում է Մանուկյանին` դադարեցնել հացադուլը:

Павел Манукян прекратил голодовку
Адвокат члена группы “Сасна црер” Павла Манукяна Инесса Петросян на своей страничке в Фейсбуке сообщила, что ее подзащитный прекратил голодовку. Петросян обнародовала следующее заявление, которое, по ее словам, сделал Павел Манукян:
“Прислушиваясь к призыву народа, учитывая призыв и требование моего командира Жирайра Сефиляна, сохраняя приверженность цели “Сасна црер” осуществить восстание без жертв, чувствуя близость нашей победы, я, Павел Манукян, прекращаю голодовку”.
Напомним, что П.Манукян объявил голодовку 28 июля. Отец и сын Павел и Арам Манукяны были ранены в ночь с 26 на 27 июля. Группа “Сасна црер” заявила, что полиция совершила нападение, в ответ полиция сообщила, что Манукяны были ранены в ходе перестрелки.
Сегодня “Учредительный парламент” распространил письмо Жирайра Сефиляна, в котором он просил Павла Манукяна прекратить голодовку.