Աշոտ Պետրոսյանը հացադուլ է հայտարարել
Այսօր առավոտից ՀՀ ԱՆ «Դատապարտյալների հիվանդանոց» քրեակատարողական հիմնարկում հացադուլ է հայտարարել «Սասնա ծռեր» խմբի անդամ Աշոտ Պետրոսյանը:
Փաստաբան Արայիկ Պապիկյանը քիչ առաջ է տեսակցել Պետրոսյանին, ասում է՝ հրաժարվել է ոչ միայն սնունդ ընդունելուց, այլև բուժօգնություն ստանալուց, և հորդորել է, որ իր հետ հանդիպում-առանձնազրույց ունենան կոմպոզիտորներ Տիգրան Մանսուրյանն ու Ռոբերտ Ամիրխանյանը: Թե որն է հանդիպման նպատակը, և ինչով է պայմանավորված հենց այս անձնանց ընտրությունը, փաստաբանը այս պահին չի ցանկանում մանրամասնել:
«Անձամբ խնդրեցի, առաջարկեցի՝ այդ քայլին չգնալ: Ասեցի՝ հարգում եմ որոշումդ, բայց հաշվի առ նաև ներկա առողջական վիճակդ: Պատասխանեց՝ շնորհակալ եմ, որ մտահգովում ես առողջական վիճակովս, սակայն սա իմ որոշումն է»,- «Հետք»-ի հետ զրույցում ասաց Արայիկ Պապիկյանը:

Ашот Петросян объявил голодовку
Сегодня утром содержащийся в уголовно-исполнительном учреждении “Больница для осужденных” член группы “Сасна црер” Ашот Петросян объявил голодовку.
Адвокат Араик Папикян встретился с Петросяном, который отказался не только от приема пищи, но и от медицинской помощи, попросив встречи с композиторами Тиграном Мансуряном и Робертом Амирханяном. В чем состоит цель этой встречи и чем обусловлен выбор данных лиц, адвокат не пожелал в данный момент объяснить.
“Я попросил его не идти на этот шаг, сказал, что уважаю его решение, но необходимо учитывать нынешнее состояние здоровья. Он поблагодарил меня за заботу о своем здоровье, но отметил, что это его решение”,- сообщил Hetq.am Араик Папикян.