Արամ Մանուկյանի վիրահատությունը ավարտվել է. վիճակը գնահատվում է բավարար
«Էրեբունի» բժշկական կենտրոնի տնօրեն Միքայել Մանուկյանը քիչ առաջ հայտնեց, որ արդեն ավարտվել է «Սասնա ծռեր» խմբի անդամ Արամ Մանուկյանի ոտքի վիրահատությունը:
Հիշեցնենք, որ նրան երեկ «Դատապարտյալների հիվանդանոց» ՔԿՀ-ից տեղափոխել էին «Էրեբունի» բժշկական կենտրոն:
«Սա վիրահատության վերջնական փուլն էր: Հիվանդի վիճակը գնահատվում է բավարար: Կատարվել է հատուկ մետաղային հարթակով ոսկրային բեկորների և կոտրվածքի ֆիքսում»,- նշում է Մ. Մանուկյանը:
Տնօրենի կարծիքով` Արամ Մանուկյանը դեռ մի քանի օր կանցկացնի բժշկական կենտրոնի վերակենդանացման բաժանմունքում` բարդություններից խուսափելու և պատշաճ ապաքինում ապահովելու համար:
Միքայել Մանուկյանը, դիտարկելով իրենց աշխատանքային փորձը, նշում է, որ նման վիրահատություններից հետո որևէ մեկի մոտ հաշմանդամություն չի նկատվում և Արամ Մանուկյանի առողջական վիճակում ևս նման բարդություններ չեն լինի, քանի որ վիրահատությունը անցել է նախատեսվածի պես. բոլոր բեկորները վերականգնվել են, մետաղային հարթակը ճիշտ տեղադրվել է:

Араму Манукяну проведена операция на ноге: его состояние оценивается как удовлетворительное
Несколько минут назад директор медцентра “Эребуни” Микаел Манукян сообщил о завершении операции на ноге члену группы “Сасна црер” Араму Манукяну.
Напомним, что вчера он был переведен из уголовно-исполнительного учреждения “Больница для осужденных” в медцентр “Эребуни”.
“Эта операция окончательная. Состояние больного оценивается как удовлетворителное”,- отметил директор медцентра “Эребуни”. По его словам, во избежание осложенний и надлежащего выздоровления Арам несколько дней проведет в реанимационном отделении.
С учетом своего профессионального опыта Микаел Манукян сказал, что после таких операций инвалидность не наблюдается, и в состоянии здоровья Арама Манукяна также подобных осложнений не будет, поскольку в процессе операции все осколки кости были восстановлены, а металлическая пластина установлена правильно.