Հնարավոր է՝ Անդրիաս Ղուկասյանն այսօր դադարեցնի հացադուլը
«Ոտքի Հայաստան» քաղաքացիական նախաձեռնության անդամ Անդրիաս Ղուկասյանի փաստաբան Կարեն Մեժլումյանը «Հետքի» հետ զրույցում հայտնեց, որ քիչ առաջ է տեսակցել իր պաշտպանյալին, ում առողջական վիճակը գնահատում է բավարար, առողջական լուրջ խնդիրներ չունի, գտնվում է բժիշկների հսկողության ներքո։
«Ամենայն հավանականությամբ, Անդրիաս Ղուկասյանն օրվա ընթացքում հանդես կգա հայտարարությամբ և կդադարեցնի իր՝ 33 օր շարունակվող հացադուլը»,-նշում է փաստաբան Մեժլումյանը։
Թե ինչ հայտարարության է հանդես գալու Ղուկասյանը, Մեժլումյանը չի ցանկանում մանրամասնել՝ հորոդորելով սպասել։
Հիշեցնենք, որ Անդրիաս Ղուկասյանն օգոստոսի 1-ին հացադուլ էր հայտարարել հետևյալ պահանջով. «Պահանջում եմ ժողովրդից Հայաստանում հաստատել սահմանադրական կարգ և վերականգնել արդարադատությունը իրեն հասանելի բոլոր միջոցներով։ Հայաստանի Հանրապետությունում իշխանությունը պատկանում է ժողովրդին»։

Андриас Гукасян сегодня может прекратить голодовку
Адвокат члена гражданской инициативы “Поднимайся, Армения!” Андриаса Гукасяна Карен Межлумян в беседе с Hetq.am сообщил, что немногим ранее виделся со своим подзащитным. Самочувствие Гукасяна удовлетворительное, серьезных проблем со здоровьем нет, он находится под наблюдением врачей, сказал адвокат.
“Сегодня в течение дня Андриас Гукасян, по всей видимости, выступит с заявлением и прекратит голодовку, которая длилась 33 дня”,- отметил Карен Межлумян.
Он не пожелал раскрыть содержание заявления Андриаса Гукасяна, призвав дождаться обнародования текста.
Напомним, что Андриас Гукасян с 1 августа проводит голодовку со следующим требованием: “Требую от народа утвердить в Армении конституционный порядок и восстановить справедливость всеми доступными ему средствами. Власть в Республике Армения принадлежит народу”.