Աշտարակ քաղաքը նոր քաղաքապետ ունի
Աշտարակ քաղաքն արդեն նոր քաղաքապետ ունի: Երեկ կայացած ընտրությունների արդյունքում հաղթող է ճանաչվել 27-ամյա Թովմաս Շահվերդյանը, ով մինչ այդ Աշտարակ քաղաքի ավագանու անդամ էր, նաև «Ավգոռ» ՍՊԸ-ի գործադիր տնօրեն էր: Ինչպես«Հետքի» հետ զրույցում հայտնեց Արագածոտնի մարզի թիվ 14 ընտրատարածքային ընտրական հանձնաժողովի նախագահ Մեսրոպ Ոսկանյանը՝ նորանշանակ քաղաքապետ Թովմաս Շահվերդյանը հավաքել է 4428, Արշալույս Մեջլումյան՝ 608, Աշոտ Ղալեչյանը՝ 2440, Ռազմիկ Տերտերյանը՝ 3031 ձայն, իսկ անվավեր է ճանաչվել 463 քվե:
19342 ընտրողներից ընտրությանը մասնակցել է 10984 քաղաքացի: Ըստ հանձնաժողովի նախագահի՝ ընտրությունների ընթացքում ընտրախախտումներ չեն գրանցվել, սակայն եղել են թերություններ, բայց դրանք գրանցամատյանում չեն գրանցվել՝ պակաս կարևորության պատճառով:
Հիշեցնենք, որ երեկ Աշտարակ քաղաքում Տիմ ընտրություններ էին: Աշտարակցիները ընտրում էին համայնքի ղեկավար (քաղաքապետ) և ավագանու անդամներ։

В Аштараке избрали нового мэра
По результатам состоявшихся вчера выборов в органы местного самоуправления мэром Аштарака избран 27-летний Товмас Шахвердян, являвшийся до этого членом совета старейшин города и исполнительным директором ООО “Авгор”. Как сообщил в беседе с Hetq.am председатель окружной избирательной комиссии номер 14 Арагацотнской области Месроп Восканян, Шахвердян набрал 4428 голосов, Аршалуйс Меджлумян - 608, Ашот Галечян - 2440, Размик Тертерян – 3031 голос. 463 бюллетеня были признаны недействительными.
Из 19342 избирателей в голосовании приняли участие 10984. Нарушения в ходе выборов не были зафиксированы.