Լրագրողների նկատմամբ բռնության գործով առաջին նիստը չկայացավ
Լրագրողի մասնագիտական գործունեությունը խոչընդոտելու և խուլիգանության մեղադրանքով ամբաստանյալի աթոռին են հայտնվել Սեյրան Կարապետյանը, Վլադիմիր Մխիթարյանը, Դավիթ Սարգսյանը և Կարեն Գրիգորյանը:
Սակայն Էրեբունի և Նուբարաշեն վարչական շրջանների առաջին ատյանի դատարանում (նախագահող՝ Արտուշ Գաբրիելյան) այս գործով դատական առաջին նիստն այսօր հետաձգվեց մինչև հոկտեմբերի 6-ը:
Դատական նիստին չէին ներկայացել տուժողը «Արմենիա» հեռուստաընկերության լրագրող Ա.Գալստյանը և դատախազը, որը մասնակցում էր վերապատրաստման դասընթացների: Դատարան գրություն էր ուղարկել քաղհայց ներկայացնելու համար ժամանակ էր խնդրել «Արմենիա» ՀԸ-ն:
Չորս ամբաստանյալներն, ըստ մեղադրանքի, հուլիսի 29-ին ժամը 22-ից 23-ի սահմաններում Գլինկայի փողոցում կատարել են բռնություն գործադրելով զուգորդված խուլիգանություն և խոչընդոտել է «Արմենիա» հեռուստաընկերության լրագրող Ա.Գալստյանի մասնագիտական օրինական գործունեությանը:

Первое заседание по делу о применении насилия к журналисту не состоялось
По обвинению в препятствовании профессиооналной деятельности журналиста и хулиганстве на скамье подсудимых оказались Сейран Карапетян, Владимир Мхитарян, Давид Саркисян и Карен Григорян.
Назначенное на сегодня первое заседание в суде административных округов Эребуни и Нубарашен (председательствующий судья Артуш Габриелян) было перенесено на 6 октября.
Отметим, что потерпевший – журналист телекомпании “Армения” А.Галстян и прокурор на заседание не явились. А телекомпания “Армения” направила в суд записку с просьбой предоставить время для подготовки гражданского иска.
Согласно обвинению, 29 июля на улице Глинки в промежутке между22 и 23 часами четверо обвиняемых применили насилие, сопровождавшееся хулиганством, тем самым препятствуя законной профессиональной деятельности журналиста телекомпании “Армения” А.Галстяна.