Դեռևս պաշտոնական տեղեկատվություն չկա՝ «Հաց բերող»-ին ազատ արձակելու մասին
Առավոտյան լրատվամիջոցներում լուրերն էին տարածվել, թե «Հաց բերող» Արթուր Սարգսյանին այսօր ազատ են արձակելու։ Լուրերի իսկությունը ճշտելու համար «Հետք»-ը կապ հաստատեց դատախազության հետ, որի հանրային կապերի բաժնից հայտնեցին, որ պարզաբանում լինելու դեպքում անպայման կտեղեկացնեն, առայժմ որևէ բան չեն կարող ասել։
Արթուր Սարգսյանի փաստաբան Տիգրան Եգորյանը ևս իր պաշտպանյալի խափանման միջոցը փոխելու մասին պաշտոնական տեղեկատվություն չունի։ Ասում է՝ իր ունեցածը այն է, ինչ հրապարակված է լրատվամիջոցներում։ Նրանք ևս պաշտոնական աղբյուրներով փորձում են ստուգել դրանց իսկությունը։
Զրուցեցինք նաև «Հաց բերող»-ի մոր՝ տիկին Դոնարայի հետ, ով հավաստեց, որ եթե որդուն ազատ չարձակեն, նա էլ հացադուլ է սկսելու։
ՀՀ ԱՆ ՔԿՎ հանրային կապերի բաժնի պետ Գոռ Ղլեչյանը ևս տեղեկատվություն չունի Արթուր Սարգսյանին ազատ արձակելու մասին։ Միայն հաղորդեց, որ քիչ առաջ է զրուցել «Դատապարտյալների հիվանդանոց»-ի բժիշկների հետ, ովքեր հայտնել են, որ Արթուր Սարգսյանի առողջական վիճակը բավարար է, բացասական դինամիկա չի գրանցվել։

Официальная информация об освобождении Доставщика хлеба пока отсутствует
Утром СМИ распространили сообщение о том, что Доставщик хлеба, Артур Саркисян, сегодня должен бы освобожден. Для уточнения этих сведений Hetq.am обратился в отдел общественных связей прокуратуры, но там отметили, что ничего пока сказать не могут.
Адвокат Артура Саркисяна Тигран Егорян тоже не располагал официальной информацией об изменении меры пресечения своему подзащитному. По словам адвоката, они пытаются через официальные источники уточнить достоверность этих сведений.
Мы побеседовали и с матерью Артура, которая заявила, что если ее сына не освободят, она тоже объявит голодовку.
Информацией по данному вопросу не располагал и начальник отдела общественных связей управления УИУ Минюста РА Гор Глечаян. Он лишь сообщил, что беседовал с врачами уголовно-исполнительного учреждения “Больница для осужденных”, которые сказали, что состояние здоровья Артура Саркисяна удовлетворительное, отрицательная динамика не наблюдается.