Աշտարակում ՀՀԿ վստահված անձն իր ցուցակով ճշտում է ընտրության եկողների անունները
Աշտարակ քաղաքի 17/2 ընտրատեղամասում ՀՀԿ վստահված անձը զանգերի միջոցով ցուցակով ճշտումներ էր անում տեղամասի ներսում՝ «+» եւ «-» նշաններ դնելով մարդկանց անունների առաջ: Մինչեւ մեր ձայնագրիչը միացնելը նա նշեց, որ իր ձեռքինը ՀՀԿ-ի ցուցակն է՝ ուզում են ճշտել, թե «ով է գալու, ով չի գալու»: Վստահված անձը հրաժարվեց ցույց տալ ցուցակը՝ ասելով, թե դա իրենն է:
Չնայած նա հրաժարվեց ներկայանալ, հանձնաժողովի նույնպես ՀՀԿ-ական նախագահ Սամվել Շուխյանը ճշտեց, որ նրա անունը Լուսինե Շխոյան է:
Ս, Շուխյանը մեր հաւցին ի պատասխան նշեց, թե չի նկատել վստահված անձի ցուցակը, ապա ավելացրեց, թե հիմա կասի, որ Շխոյանն այն վերացնի: Հանձնաժողովի նախագահի ասելով՝ ինքը ցուցակին ծանոթ չէ: Նրա փոխանցմամբ՝ վստահված անձին նոր մարդ է փոխարինելու, իսկ ինչ վերաբերում է փաստին, չի կարծում, թե այն ազդեցություն կունենա ընտրության ընթացքի վրա:
ՀԱԿ-ՀԺԿ դաշինքի վստահված անձ Ռազմիկ Բոցինյանն էլ նշեց, որ չի նկատել ցուցակը, այլապես ՀՀԿ-ականի «թեւից կվերցներ, կշպրտեր»:

В Аштараке доверенное лицо РПА уточняет список пришедших на выборы избирателей
На избирательном участке 17/2 в городе Аштараке доверенное лицо Республиканской партии Армении по телефону вносила уточнения в некий список, ставя против фамилий людей плюсы или минусы. До того, как мы включили диктофон, женщина сказала, что это список РПА и что она хочет уточнить, кто придет, а кто не придет на выборы. При этом представительница РПА отказалась показать нам список.
Она также не пожелала представиться, но председатель избиркома, член РПА Самвел Шухян сообщил, что ее зовут Лусине Шхоян.
В беседе с нами председатель сказал, что не заметил в руках доверенного лица список избирателей, высказав при этом мнение, что ее действия вряд ли окажут воздействие на ход голосования.
В свою очередь доверенное лицо блока “Конгресс-НПА” Размик Боцинян сказал, что не заметил список, “в противном случае схватил бы представительницу РПА за руку и вышвырнул бы ее”.