Գեղամ Ղարիբջանյանը շարունակում է համագործակցել
Ազգային ժողովի նախագահի պաշտոնից Հովիկ Աբրահամյանի հրաժարականից հետո մամուլում լուրեր շրջանառվեցին, որ նորընտիր ԱԺ նախագահ Սամվել Նիկոյանը կադրային փոփոխություններ է իրականացնելու եւ առաջին հերթին աշխատանքից ազատելու է ԱԺ աշխատակազմի ղեկավար Գեղամ Ղարիբջանյանին:
Ըստ մամուլի` Սամվել Նիկոյանը Գեղամ Ղարիբջանյանի հետ լարված հարաբերությունների մեջ է եւ ցանկանում է օր առաջ ազատվել նրանից:
Գեղամ Ղարիբջանյանը Հետքին ասաց, թե «1 լումայանոց թերթերի գրածներին ուշադրություն չեմ դարձնում»: Հարցին, թե ինչ հարաբերությունների մեջ է Սամվել Նիկոյանի հետ, պատասխանեց. «աշխատանքային»:
«Մենք շարունակում ենք համագործակցել, եւ ես համակարգում եմ ԱԺ աշխատակազմի գործունեությունը»,- հավելեց Գեղամ Ղարիբջանյանը:

Parliament Chief of Staff "Staying Put"
After the resignation of Hovik Abrahamyan from the post of RA National Assembly speaker, rumors circulated in the press that the new speaker, Samvel Nokoyan, would dismiss National Assembly Chief of Staff Gegham Gharibjanyan as the first step in sweeping staff changes.
The press reported that the two men didn’t get on well together and that Nikoyan wanted to get rid of Gharibjanyan as soon as possible.
Gharibjanyan has told Hetq that he doesn’t pay attention to newspapers that are “rags” and that he and Nikoyan are continuing to work together.