Գեղամ Ղարիբջանյանը շարունակում է համագործակցել
Ազգային ժողովի նախագահի պաշտոնից Հովիկ Աբրահամյանի հրաժարականից հետո մամուլում լուրեր շրջանառվեցին, որ նորընտիր ԱԺ նախագահ Սամվել Նիկոյանը կադրային փոփոխություններ է իրականացնելու եւ առաջին հերթին աշխատանքից ազատելու է ԱԺ աշխատակազմի ղեկավար Գեղամ Ղարիբջանյանին:
Ըստ մամուլի` Սամվել Նիկոյանը Գեղամ Ղարիբջանյանի հետ լարված հարաբերությունների մեջ է եւ ցանկանում է օր առաջ ազատվել նրանից:
Գեղամ Ղարիբջանյանը Հետքին ասաց, թե «1 լումայանոց թերթերի գրածներին ուշադրություն չեմ դարձնում»: Հարցին, թե ինչ հարաբերությունների մեջ է Սամվել Նիկոյանի հետ, պատասխանեց. «աշխատանքային»:
«Մենք շարունակում ենք համագործակցել, եւ ես համակարգում եմ ԱԺ աշխատակազմի գործունեությունը»,- հավելեց Գեղամ Ղարիբջանյանը:

Гегам Гарибджанян продолжает руководить аппаратом НС
После отставки председателя Национального Собрания РА Овика Абрамяна в прессе появились сведения о том, что новоизбранный спикер Самвел Никоян намерен осуществить кадровые изменения, в частности, уволить руководителя аппарата НС Гегама Гарибджаняна.
Согласно СМИ, Самвел Никоян находится в напряженных отношениях с Гарибджаняном и хочет как можно скорее избавиться от него.
В беседе с "Hetq"-ом Гегам Гарибджанян сказал, что "не обращает внимания на то, что пишет желтая пресса". На вопрос, какие у него отношения с Самвелом Никояном, ответил: "рабочие".
"Мы продолжаем сотрудничать, и я, как прежде, координирую деятельность аппарата Национального Собрания",- добавил Гегам Гарибджанян.