ՊԵԿ-ի ապատեղեկատվությունը՝ Նարեկ Հարթունյանի ազատ արձակման վերաբերյալ
Երեկ Պետական եկամուտների կոմիտեի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժինը տարածել է հետևյալ հաղորդագրությունը. «ՀՀ ԿԱ Պետական եկամուտների կոմիտեն ընդառաջել է Ջի Էյջ Ստորիջ Էնթրփրայզս ՍՊԸ հիմնադիր-նախագահ Նարեգ Կարապետի Հարթունյանի և նրա աշխատակիցների խնդրանքին իրենց նկատմամբ որպես խափանման միջոց ընտրված կալանքը փոխելու և ստորագրությամբ ազատ արձակելու վերաբերյալ' հնարավորություն ընձեռելով առավել արդյունավետ մարել առաջացած հարկային պարտավորությունները»:
Այս հաղորդագրությունը կարելի է անվանել ապատեղեկատվություն: Նախ, 6 ամսից ավելի քննելով քրեական գործը՝ ՊԵԿ-ը պետք է իմանար, որ Ջի Էյջ Ստորիջ Էնթրփրայզս ՍՊԸ-ի հիմնադիրը Նարեկի հայրն է՝ Գարապետ Հարթունյանը:
Երկրորդ, Նարեկի խափանման միջոց կալանքը փոխելու և ստորագրությամբ ազատ արձակելու որոշման հետ ՊԵԿ-ը որևէ առնչություն չի ունեցել:
Երրորդ, Ջի Էյջ Ստորիջ Էնթրփրայզս ՍՊԸ-ի աշխատակիցներից որևէ մեկը խնդրանքով չի դիմել ՊԵԿ-ին:
Չորրորդ, Նարեկ Հարթունյանի խափանման միջոց ընտրված կալանքը փոխելու և ստորագրությամբ ազատ արձակելու որոշումը կայացրել է ՀՀ գլխավոր դատախազության կոռուպցիոն և կազմակերպված հանցագործությունների գործերով վարչության պետի տեղակալ Բ.Պետրոսյանը:

Дезинформация КГД об освобождении Нарека Артуняна
Пресс-служба Комитета госдоходов вчера распространила следующее сообщение: "Комитета госдоходов при правительстве РА пошел навстречу просьбе учредителя-председателя ООО "Джи Эйдж Сторидж Энтерпрайзс" Нарека Артуняна и его сотрудников об изменении избранной в отношении них меры пресечения в виде ареста на освобождение под подписку о невыезде, тем самым предоставив им возможность более результативно погасить возникшие налоговые задолженности".
Это сообщение можно считать дезинформацией. Во-первых, КГД, расследуя более 6 месяцев данное уголовное дело, должен был знать, что учредителем ООО "Джи Эйдж Сторидж Энтерпрайзс" является отец Нарека Гарапет Артунян.
Во-вторых, КГД не имел никакого отношения к решению об изменении Нареку меры пресечения в виде ареста на освобождение под залог.
В-третьих, никто из сотрудников ООО "Джи Эйдж Сторидж Энтерпрайзс" не обращался с просьбой в КГД.
В-четвертых, решение об изменении Нареку Артуняну меры пресечения в виде ареста и освобождении его под подписку о невыезде принял заместитель начальника управления по коррупции и организованным преступлениям Генпрокуратуры РА Б.Петросян.