Հունիսի 28-ին, ժամը 11-ի սահմաներում, ոստիկանության ԿՀԴՊ գլխավոր վարչության ԹԱՇԴՊ վարչության ծառայողները, մաքսանենգ ճանապարհով թմրամիջոցներ ներմուծելու, արտահանելու, պահելու, օգտագործելու և իրացնելու կասկածանքով Երևանի Ամիրյան փողողոցի թիվ 27 հասցեի մոտից բերման են ենթարկվել ԻԻՀ քաղաքացիներ՝ 1987 թ. ծնված Մոհամմադ Ռ.-ին և 1976 թ. ծնված Մոհսեն Շ.-ին: Այս մասին հայտնում է ոստիկանության մամուլի ծառայությունը։
Մոհամմադ Ռ.-ի մոտ գտնվող պլաստմասե տարայի միջից հայտնաբերվեցին գետնանուշներին նմանվող ընդեղեն, որոնց հատիկների մեջ առանձին-առանձին թաքցված էին մոտ 1355 գ կշռով մուգ շագանակագույն «ափիոն» տեսակի թմրամիջոցին նմանվող յուրահատուկ հոտով զանգված:
Ըստ վերջինիս բանավոր հայտարարության՝ ընդեղենները պետք է Հայաստանից փոստային ծառայության միջոցով ուղարկեր Կանադա՝ ոմն Հոսսեին Ա.-ի ուղղորդմամբ:
Ձեռնարկվում են միջոցառումներ Հոսսեին Ա.-ի ինքնությունը պարզելու և նրան հայտնաբերելու ուղղությամբ: Նախապատրաստված նյութերը և հայտնաբերված զանգվածն ուղարկվել են նախաքննական մարմին:

On June 28, at about 11:00 AM, following special measures taken by officers of the Department of Combating Illegal Turnover of Narcotic Drugs of the General Department of Criminal Intelligence of the Armenian Police, citizens of the Islamic Republic of Iran, Mohammad R. (1987) and Mohsen Sh. (1976) were detained at 27 Amiryan Street, Yerevan, Armenia, on suspicion of illegal import, export, keeping, use and sale of narcotic drugs.
Peanut-like legume crops were detected in the plastic container kept by Mohammad R., with dark-brown ‘opium’ type substance with a specific odor hidden in their granules.
According to Mohammad R.'s oral statement, he was to send the legumes to Canada via Armenian postal service, under a Hossein A.’s guidance. Measures are underway to identify and locate Hossein A. The filed documents and the detected substance have been sent to the preliminary investigation body.