Ականի պայթյունից 3 զինծառայող է մահացել, 1-ը վիրավոր է
Երեկ՝ ժամը 18:35-ի սահմաններում, պաշտպանության բանակի հյուսիսարևելյան ուղղությամբ տեղակայված զորամասերից մեկի պահպանության տեղամասում ականապայթյունային մահացու վիրավորումներ են ստացել ՊԲ զինծառայողներ Գեղամ Կորյունի Զաքարյանը (ծնվ. 1995թ.), Սարգիս Գուրգենի Աբրահամյանը (ծնվ. 1998թ.) և Սարգիս Մհերի Մելիքյանը (ծնվ. 1997թ.): Զինծառայող, 1998թ. ծնված Նարեկ Հայկի Հովեյանը ստացել է ականապայթյունային վիրավորում: Նրա վիճակը գնահատվում է ծանր:
ԼՂՀ ՊՆ-ն տեղեկացնում է, որ դեպքի մանրամասները պարզելու համար կատարվում է քննություն:
«Արցախի Հանրապետության պաշտպանության նախարարությունը կիսում է կորստյան ծանր վիշտը և իր զորակցությունը հայտնում մահացած զինծառայողների ընտանիքի անդամներին, հարազատներին և ծառայակիցներին»,- գրված է հաղորդագրության մեջ:

Трое военнослужащих погибли, один получил ранение вследствие взрыва мины
Вчера около 18.35 на боевом посту одной из воинских частей, дислоцированных на северо-восточном направлении Армии обороны, смертельное ранение вследствие взрыва мины получили военнослужащие АО Гегам Корюнович Закарян (1995 г.р.), Саркис Гургенович Абрамян (1998 г.р.) и Саркис Мгерович Меликян (1997 г.р.). Военнослужащий Нарек Гайкович Овеян (1998 г.р.) получил ранение. Его состояние оценивается как тяжелое.
Проводится следствие с целью выяснения обстоятельств случившегося, сообщает Министерство обороны Республики Арцах.
“МО РА разделяет горечь тяжелой утраты и выражает свою поддержку членам семей, родственникам и сослуживцам погибших”,- говорится в сообщении.