ԱԺ պատգամավորները և աշխատակազմը աշխատավարձ չեն ստացել
Ֆեյսբուք սոցիալական ցանցում ԱԺ աշխատակազմից դժգոհություններ են հնչել աշխատավարձի ուշացման կապակցությամբ։ Պարզվում է՝ խորհրդարանի աշխատակազմն ամեն ամսվա սկզբին՝ 1-2-ին, աշխատավարձ է ստանում, սակայն այս ամիս գումարը դեռ չի փոխանցվել։ ԱԺ լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչության պետ Արսեն Բաբայանը «Հետք»-ի հետ զրույցում ասաց, թե խնդիրը տեխնիկական է։
«Աշխատակազմն աշխատավարձը ստացել է և կստանա օրենքով սահմանված ժամկետում։ Իսկապես, ի տարբերություն նախորդ ամիսների, այս ամիս որոշակի խնդիրներ կային, նախորդ ամիսներին շատ ավելի շուտ էին ստանում գումարը, խնդիրը կապված է աշխատավարձերի տրամադրման ծրագրի հետ։ Երբ այդ ծրագրում փոփոխություններն ավարտենք, աշխատավարձերը կստանան։ Ամեն դեպքում, դա կլինի օրենքով սահմանված ժամկետներում, խախտում չի լինի»,- ասաց Բաբայանը։

Депутаты и аппарат Национального Собрания не получили зарплату
В социальной сети Фейсбук сотрудники аппарата Национального Собрания выразили недовольство задержкой зарплаты. Оказывается, персонал аппарата получает зарплату 1-2 числа каждого месяца, однако в этом месяце деньги пока не перечислены. В беседе с Hetq.am начальник управления информации и связей с общественностью НС Арсен Бабаян пояснил, что проблема носит технический характер.
“Зарплату сотрудники аппарата получали и будут получать в установленный законом срок. В этом месяце, в отличие от предыдущих месяцев, действительно возникли определенные проблемы, связанные с программой выплаты зарплаты. Как только мы завершим внесение изменений в пограмму, зарплата будет выплачена. В любом случае это будет сделано в установленный законом срок”,- сказал Бабаян.