Քաղաքացիներն այսուհետ կարող են ահազանգել Արդարադատության նախարարության թեժ գիծ վեբ զանգով
Արդարադատության նախարարությունը գործարկել է e-hotline.am և e-request.am կայքերը։ E-hotline.am-ը Արդարադատության նախարարության թեժ գիծ ծառայությունն է, որը գործում է յուրաքանչյուր աշխատանքային օր, ժամը 9.00-ից 18.00-ն, իսկ աշխատանքային օրվա ավարտից հետո թողնված զանգերը ձայնագրվելու և ուսումնասիրվելու են օպերատորի կողմից։
Հետաքրքրական է, որ քաղաքացիները կարող են ոչ միայն էլեկտրոնային նամակի տեսքով ահազանգել թեժ գիծ, այլև վեբ զանգի միջոցով կապ հաստատել ծառայության աշխատակցի հետ։ Կայքի ընդունարան բաժնում քաղաքացիները կարող են հերթագրվել Արդարադատության փոխնախարարների հետ հանդիպման համար։
E-request.am կայքի միջոցով քաղաքացիները կարող են առցանց ներկայացնել դիմում, բողոք կամ առաջարկություն՝ ուղղված ցանկացած պետական մարմնին։ Այս հարթակների գործարկումը պայմանավորված է Տեղեկատվության ազատության մասին օրենքի վերջին փոփոխություններով։

Armenian Ministry of Justice Launches New Websites for Citizens
E-hotline.am is the hotline service of the Ministry, operating every working day from 9:00 to 18:00. Calls received after the end of the working day will be recorded and reviewed by an operator.
Citizens can write an email through the hotline webpage, and also contact a service employee via web call. The reception section of the website allows citizens to register for a meeting with the Deputy Ministers of Justice.
Through erequest.am website, citizens can submit an application, complaint, or recommendation online, addressed to any state body. The launch of these platforms is conditioned by the recent changes in the Freedom of Information Act.