Արա Բաբլոյանն աշխատանքային այցով կմեկնի Մոսկվա
Ազգային ժողովի նախագահ Արա Բաբլոյանի գլխավորած պատվիրակությունը փետրվարի 13-15-ն աշխատանքային այցով կլինի Մոսկվայում: Ինչպես տեղեկացնում է ԱԺ-ն, պատվիրակության կազմում են լինելու ԱԺ պատգամավորներ Հերմինե Նաղդալյանը եւ Արտաշես Գեղամյանը, ԱԺ աշխատակազմի ղեկավար-գլխավոր քարտուղար Արա Սաղաթելյանը:
Այցի շրջանակում պատվիրակությունը հանդիպումներ կունենա ՌԴ ԴԺ Պետական դումայի նախագահ Վյաչեսլավ Վոլոդինի եւ ՌԴ ԴԺ Դաշնության խորհրդի նախագահ Վալենտինա Մատվիենկոյի հետ: Արա Բաբլոյանը Պետական դումայում կմասնակցի Հայաստանի Հանրապետության եւ Ռուսաստանի Դաշնության միջեւ դիվանագիտական հարաբերությունների հաստատման 25-ամյակին ու Հայ Առաքելական Եկեղեցու Նոր Նախիջեւանի եւ Ռուսաստանի հայոց թեմի 300-ամյակին նվիրված ցուցահանդեսի բացմանը:

Armenian Parliamentary Delegation Headed to Moscow
A delegation headed by Armenian Parliament President Ara Babloyan, departs for Moscow tomorrow on a two-day working visit.
The delegation, consisting of MPs Hermineh Naghdalyan and Artashes Geghamyan and parliamentary chief of staff Ara Saghatelyan, is scheduled to hold meetings with Russian Duma President Vyacheslav Volodin and Speaker of the Federation Council of the Federal Assembly of the Russian Federation Valentina Matviyenko.
Babloyan will attend the opening of an exhibit celebrating 25 years of Armenia-Russia diplomatic relations and the 300th anniversary of the establishment of the Armenian Apostolic Church Diocese of New Nakhijevan and Russia.