«Իմ քայլը» Երևանում է․ այսօրվանից մեկնարկում են շուրջօրյա հանրահավաքները
Այսօր՝ ապրիլի 13-ին, լրանում է «Իմ քայլը» շարժման 14-րդ օրը։ Շարժման անդամները Երևանում են։ Երևանի Հյուսիսային ավտոկայանում շարժման անդամներին դիմավորեցին «ՄերժիրՍերժին» նախաձեռնության անդամները, դասադուլ հայտարարած ուսանողներ, քաղաքացիական ակտիվիստներ:
Շարժման ղեկավար Նիկոլ Փաշինյանը կոչ արեց քաղաքացիներին գալ Ազատության հրապարակ, որպեսզի յուրաքանչյուրը տեր կանգնի իր իրավունքներին:
Հիշեցնենք, որ քայլերթը սկսվել է մարտի 31-ից՝ Գյումրիի Վարդանանց հրապարակից: Փաշինյանը և իր համակիրները անցան 200 կմ ճանապարհ, եղան Գյումրի, Վանաձոր, Սպիտակ, Դիլիջան, Սևան, Հրազդան, Աբովյան քաղաքներում՝ կատարելով 300 հազար քայլ:
Նիկոլ Փաշինյանի վստահեցմամբ՝ իրենց գործողությունների պլանում տուն գնալ չկա, Երևան հասնելուց հետո էլ նա տուն չի գնալու:
Հիշեցնենք, որ ապրիլի 17-ին խորհրդարանում նշանակված են վարչապետի ընտրությունները: Այս պահի դրությամբ վարչապետի միակ թեկնածուն ՀՀԿ-ի թեկնածուն է՝ նախկին նախագահ Սերժ Սարգսյանը:

“Мой шаг” уже в Ереване: с сегодняшнего дня на площади Свободы будут проходить круглосуточные митинги
Сегодня, 13 апреля, истекает 14-й день движения “Мой шаг”. Члены движения уже находятся в Ереване. В районе Северной автостанции участников пешего похода встретили члены инициативы “Нет Сержу!”, бойкотирующие занятия студенты, гражданские активисты.
Руководитель движения Никол Пашинян призвал граждан придти на площадь Свободы, чтобы защитить свои права.
Марш участников движения начался 31 марта с площади Вардананц в Гюмри. Пашинян и его сторонники прошли пешком 200 километров, побывали в городах Гюмри, Ванадзор, Спитак, Дилижан, Севан, Раздан, Абовян, сделали 300 тысяч шагов.
По словам Никола Пашиняна, в Ереване они не собираются расходиться по домам.
Напомним, что 17-е апреля в Национальном Собрании состоятся выборы премьер-министра. На данный момент единственным кандидатом на пост главы правительства является бывший президент РА Серж Саргсян, кандидатуру которого выдвинула правящая Республиканская партия Армении.