Ճարտարապետ Զավեն Գրիգորյանը դեռևս վերակենդանացման բաժանմունքում է
Բաղրամյան պողոտայում այսօր տեղի ունեցած բախումներից հետո «Արմենիա» բժշկական կենտրոն տեղափոխված ճարտարապետ Զավեն Գրիգորյանը դեռևս վերակենդանացման բաժանմունքում է: Այս մասին «Հետք»-ին ասաց Գրիգորյանի ընկեր Մոմիկ Վարդանյանը:
Նշենք, որ Գրիգորյանը Բաղրամյան պողոտայում տեղի ունեցած բախումների ժամանակ բեկորային վնասվածք է ստացել, և անհրաժեշտություն է առաջացել վիրահատել ոտքը:
«Մենք այս պահին տեղյակ չենք` բեկորները հանել են, թե ոչ: Վիճակը, ըստ բժիշկների խոսքի, բավարար է, սակայն մենք կասկածում ենք, որ բժիշկները միտում ունեն ավելի թեթև ներկայացնել նրա վիճակը»,- մեզ հետ զրույցում ասաց Մոմիկ Վարդանյանը:
Վերջինս նշեց, որ կինը Գրիգորյանին մեկ անգամ տեսակցելու հնարավորություն է ունեցել, և վերջինս ցավեր է ունեցել:
«Այսօր ինքն արյան հետ կապված խնդիր էլ ուներ, ու առհասարակ շատ վատ էր վիճակը»,- հայտնեց Մոմիկ Վարդանյանը՝ տեղեկացնելով, որ բժիշկների փոխանցմամբ՝ Գրիգորյանն այսօր դեռևս պահվելու է վերակենդանացման բաժանմունքում:
Ավելի ուշ տեղեկացանք, որ Զավեն Գրիգորյանի վիրահատությունը նորմալ է անցել, սակայն վերջինս 4 ամիս պետք է բուժում ստանա։

Архитектор Завен Григорян все еще находится в реанимации
Архитектор Завен Григорян, доставленный сегодня в медцентр “Армения” после столкновений с полицией на проспекте Баграмяна, все еще находится в реанимационном отделении. Об этом Hetq.am сообщил его друг Момик Варданян.
Отметим, что в ходе столкновений Григорян получил осколочное ранение, в связи с чем возникла необходимость в проведении операции на ноге.
“В данный момент мы не знаем, удалили врачи осколки или нет. По словам врачей, его состояние удовлетворительное, но мы подозреваем, что они умышленно представлют ситуацию лучше, чем она есть на самом деле”,- сказал в беседе с нами Момик Варданян.
По его словам, жена Григоряна, которая получила возможность увидеть мужа, сказала, что у него были боли.
“Сегодня возникла проблема с кровью, и вообще он был в плохом состоянии”,- сообщил наш собеседник, добавив, что сегодня Завена Григоряна оставят в реанимационном отделении.
Позже нам стало известно, что операция прошла нормально, но Завену Григоряну еще предстоит лечиться четыре месяца.