Ժամը 12։00-ի դրությամբ բերման ենթակվածների թիվը 66 է
Երևանում տեղի ունեցած բողոքի ակցիաների ընթացքում այսօր ոստիկանություն տարված քաղաքացիների թիվը ժամը 12։00-ի դրությամբ հասնում է 66-ի։ Այս մասին տեղեկացանք ոստիկանության ԶԼՄ-ների հետ կապերի, վերլուծության և լրատվության վարչությունից։
Հիշեցնենք, որ ապրիլի 13-ից Երևանում, Ազգային ժողովի «Ելք» խմբակցության պատգամավոր Նիկոլ Փաշինյանի գլխավորությամբ, մեկնարկել են ընդդեմ Սերժ Սարգսյանի վարչապետության բողոքի ակցիաներ։ Ի սկզբանե բողոքի ակցիայի մասնակիցները ցանկանում էին շրջափակել Ազգային ժողովի շենքը, որպեսզի պատգամավորները հնարավորություն չունենան մուտք գործել շենք և մասնակցել ապրիլի 17-ին վարչապետի ընտրության հատուկ նիստին։ Սակայն երեկ, այնուամենայնիվ, ԱԺ նիստը տեղի ունեցավ և Ազգային ժողովի պատգամավորների մեծամասնության քվեարկության արդյունքներով Սերժ Սարգսյանը դարձավ վարչապետ։
Երեկ Նիկոլ Փաշինյանը կոչ է արել շարունակել պայքարն ու պարալիզացնել ողջ կառավարման համակարգի աշխատանքը։ Քաղաքացիներն այսօր շարունակում են իրենց պայքարը, Երևանում տեղի են ունենում քաղաքացիական անհնազանդության ակցիաներ, որոնց շրջանակներում էլ քաղաքացիները բերման են ենթարկվել Երևան քաղաքի ոստիկանական տարբեր բաժանմունքներ։

По положению на 12.00 в отделения полиции доставлено 66 человек
В ходе проходящих в Ереване акций протеста сегодня по положению на 12.00 в отделения полиции доставлено 66 человек. Об этом сообщили в управлении информации и по связям с общественностью Полиции РА.
Напомним, что 13 апреля в Ереване начались акции протеста против премьерства Сержа Саргсяна, которые возглавляет депутат парламентской фракции "Елк" Никол Пашинян. Изначально участники акций хотели окружить здание Национального Собрания, чтобы не дать возможность депутатам принять участие в назначенном на 17 апреля заседании, на котором должны были состояться выборы премьер-министра. Тем не менее, заседание состоялось, и по результатам голосования Серж Саргсян был избран премьер-министром.
Вчера Никол Пашинян призвал продолжить борьбу и парализовать работу всей системы управления. Сегодня в Ереване продолжаются акции протеста, в рамках которых граждане подвергаются приводу в различные отделения полиции.