«Իմ քայլը» և «Մերժիր Սերժին» նախաձեռնությունների հայտարարությունը
«Իմ քայլը» և «Մերժիր Սերժին» քաղաքացիական նախաձեռնությունները՝ ունենալով Հայաստանի Հանրապետության քաղաքացիների լայն աջակցությունը, օրեր շարունակ իրականացնում են քաղաքացիական անհնազանդության ոչ բռնի գործողություններ՝ ընդդեմ Սերժ Սարգսյանի վարչապետության։
Նախաձեռնության հեղինակների համար բռնության մերժումը սկզբունք է և բազմիցս հայտարարվել է, որ բացառում ենք նաև բռնությանը բռնությամբ պատասխանելու գործողությունները։
ՀՀ ոստիկանության տարածած հայտարարությունները այն մասին, թե հավաքի կազմակերպիչները իրենց սադրիչ վարքագծով հավաքի մասնակիցներին ուղղորդում են տարբեր հակաիրավական գործողությունների, չի համապատասխանում իրականությանը:
Շարժման կազմակերպիչները և մասնակիցները չեն կիրառում բռնություն և երբեք չեն կիրառելու, իսկ բոլոր այն անձինք, ովքեր հրահրում են նման գործողությունները կամ բռնություն են կիրառում որևէ մեկի նկատմամբ, չեն հանդիսանում ակցիայի մասնակիցներ:
Կոչ ենք անում ՀՀ ոստիկանությանը զերծ մնալ իրականությանը չհամապատասխանող հայտարարություններից և հավաքի կազմակերպիչների հասցեին անհիմն մեղադրանքներ հնչեցնելուց, ապահովել խաղաղ անհնազանդության ակցիայի մասնակիցների անվտանգությունը և հետևողական լինել իրական սադրիչների և բռնություն կիրառող անձանց ինքնությունը պարզելու և օրենքով սահմանված կարգով նրանց պատժելու համար:

Заявление инициатив "Мой шаг" и "Отвергни Сержа"
Политические инициативы "Мой шаг" и "Отвергни Сержа", пользуясь широкой поддержкой граждан Республики Армения, на протяжении нескольких дней осуществляют ненасильственные действия гражданского неповиновения против премьерства Сержа Саргсяна.
Для авторов инициатив исключение насилия является прицинципом. Неоднократно заявлялось, что мы также исключаем применение насилия в ответ на насилие.
Распространяемые полицией РА заявления о том, что организаторы акций своим провокационным поведением толкают участников аций на различные противоправные действия, не соответствуют действительности.
Организаиторы и участники движения не применяют и никогда не будут применять насилие, а все те лица, которые провоцируют подобные действия или применяют к кому-либо насилие, не являются участниками акций.
Мы призываем полицию РА воздержаться от не соответствующих действительности заявлений и необоснованных обвинений в адрес организаторов акций, обеспечить безопасность участников акций мирного неповиновения, проявить последовательность в деле установления лиц, применяющих насилие, и наказать их в установленном порядке.