Վարչական ձերբակալություններ Ազատության, Ֆրանսիայի հրապարակներից ու Սարյան փողոցից
Լուսանկարում Գեորգի Վարդանյանն է` ոստիկանության Էրեբունու բաժնի դիմաց: Նրա նկատմամբ վարչական ձերբակալությունն իրականացվել էր Ֆրանսիայի հրապարակից, երբ միայնակ քայլում էր: «Բերման ենթարկելիս օրինական պահանջ չեն ներկայացրել, ով ձերբակալեց բերեց, ասեց` եկեք, ասացի, որ երեկ բերվել եմ Շենգավիթի բաժին, հումոր արեցին ու բերեցին: Տանողները ոչ մի օրինական պահանջ չեն ներկայացրել, բայց հենց բերեցին բաժին, ներկայացրին, որ կասկածվում եմ Վարչական իրավախախտումների մասին օրենսգրքի 182 հոդվածով»: Նա մասնակցում է քաղաքացիական անհնազանդության գործողություններին, որոնք մեկնարկել են 8 օր առաջ ընդդեմ Սերժ Սարգսյանի վարչապետության:
Այս պահին ոստիկանության Էրեբունու բաժին վարչական ձերբակալության նպատակով բերվում են ցուցարարներ Բրյուսովի անվան համալսարանի մոտակայքից:
Ազատության հրապարակից 22 քաղաքացի է բերվել ոստիկանության Էրեբունու բաժին, որոնցից 1-ը` անչափահաս: 5 հոգու, այդ թվում Գեորգի Վարդանյանին, արդեն բաց են թողել:

Административные задержания на площадях Свободы, Франции и на улице Сарьяна
На снимке - Георгий Варданян, который находится напротив отделения полиции округа Эребуни. Он был задержан в административном порядке, когда шел по площади Франции. "При осуществлении принудительного привода мне не представили законные основания. Выполнявший эти действия полицейский потребовал, чтобы я пошел вместе с ним. Я сказал, что вчера меня уже доставляли в отделение полиции Шенгавита. Они пошутили, но все же доставили в полицию. Заявили, что меня подозревают в нарушении статьи 182 Административного кодекса". Георгий Варданян участвует в начавшихся восемь дней назад акциях гражданского неповиновения против премьерства Сержа Саргсяна.
В настоящее время в отделение полиции Эребуни с целью административного ареста доставляются манифестанты, которые находились рядом с Лингвистическим университетом имени Брюсова.
С площади Свободы в отделение полиции Эребуни доставлены 22 гражданина, один из них несовершеннолетний. Пятерых, в том числе Георгия Варданян, отпустили.
Полицейские находятся в микроавтобусах с закрытыми номерными знаками. Дверь в отделение полиции остается закрытой.