Վարչական ձերբակալություններ Ազատության, Ֆրանսիայի հրապարակներից ու Սարյան փողոցից
Լուսանկարում Գեորգի Վարդանյանն է` ոստիկանության Էրեբունու բաժնի դիմաց: Նրա նկատմամբ վարչական ձերբակալությունն իրականացվել էր Ֆրանսիայի հրապարակից, երբ միայնակ քայլում էր: «Բերման ենթարկելիս օրինական պահանջ չեն ներկայացրել, ով ձերբակալեց բերեց, ասեց` եկեք, ասացի, որ երեկ բերվել եմ Շենգավիթի բաժին, հումոր արեցին ու բերեցին: Տանողները ոչ մի օրինական պահանջ չեն ներկայացրել, բայց հենց բերեցին բաժին, ներկայացրին, որ կասկածվում եմ Վարչական իրավախախտումների մասին օրենսգրքի 182 հոդվածով»: Նա մասնակցում է քաղաքացիական անհնազանդության գործողություններին, որոնք մեկնարկել են 8 օր առաջ ընդդեմ Սերժ Սարգսյանի վարչապետության:
Այս պահին ոստիկանության Էրեբունու բաժին վարչական ձերբակալության նպատակով բերվում են ցուցարարներ Բրյուսովի անվան համալսարանի մոտակայքից:
Ազատության հրապարակից 22 քաղաքացի է բերվել ոստիկանության Էրեբունու բաժին, որոնցից 1-ը` անչափահաս: 5 հոգու, այդ թվում Գեորգի Վարդանյանին, արդեն բաց են թողել:

The above photo shows Georgy Vardanyan in front of the Erebuni Police Department.
"They did not present a legitimate claim for detainment. The person arresting me told me to follow him. I told him I had already been detained and taken to Shengavit Department the day before. They made a joke about it and detained me again. Though they didn’t make any legal claims at the time, as soon as I was brought to the Police Station, they told me I was suspected of violating Article 182 of the Code of Administrative Offenses."
Vardanyan has participated in the protests against Prime Minister Serzh Sargsyan that started eight days ago.
Police are now detaining protesters near Brusov University and are taking them to the Erebuni Police Station where they will be processed for administrative code violations. Twenty-two citizens, one a minor, were taken to the station.
Five of them, including Georgi Vardanyan, have been released. The police officers are in minibuses with taped or covered car plates. The door of the Erebuni Police Station remains locked.