Ահազանգ խմբագրությանը․ Էրեբունիում քարերով հարձակվել են ցուցարար քաղաքացիների վրա, իսկ ոստիկանները չեն միջամտել
«Հետք»-ը ահազանգ է ստացել Էրեբունի 26 փողոցից․ հայտնում են, որ մոտ 40 անձինք քարերով հարձակվել են քաղաքացիների վրա: Տրվում էր Վլադիմիր Գասպարյանի թիկնազորի պետ Արշակ Հակոբյանի՝ Վովայի Արշակի անունը, ով ապրում է այդ փողոցում: Ըստ ականատեսների՝ կան տուժած քաղաքացիներ, ոստիկանները չեն միջամտել:
Տուժել է նաև SHANTNEWS.AM-ի թղթակից Արտակ Ղուլյանը: Նրան հարվածել են քարերով ու էլեկտրահարել: Բռնություն կիրառողները կրել են բժշկական դիմակներ ու արևային ակնոցներ, թերևս անճանաչելի դառնալու համար:

В муниципалитете Эребунинеизвестны начали кидать камни в демонстрантов. Полиция не вмешалась
В редакцию Hetq.am поступил сигнал о том, что на 26-ой улице муниципалитета Эребуни около 40 человек напали на участвовавших в акции граждан. Называлось имя начальника службы охраны Владимира Гаспаряна Аршака Акопяна по кличке Вовин Аршак. Последний живет именно на этой улице. По свидетельству очевидцев, есть пострадавшие. Полиция не стала вмешиваться в инцидент.
В ходе этих действий пострадал и корреспондент SHANTNEWS.AM Артак Гулян. Его ударили камнями и электрошокером. Применявшие насилие лица были в медицинсках масках и солнечных очках - по всей видимости, для того, чтобы скрыть свою внешность.