Նոյեմբերյանում փակ է Վրաստան գնացող ճանապարհը
Նոյեմբերյան համայնքի Բերդավան բնակավայրում և Կողբ համայնքի մի քանի դպրոցներում դասադուլ է։ Այս պահին Նոյեմբերյան համայնքում փակ է դեպի Վրաստան գնացող ճանապարհը։ Ցուցարարներից Գոհար Ասլիկյանը տեղեկացնում է, որ Կողբ համայնքի երիտասարդները միացել են Բերդավանի և Նոյեմբերյանի ցուցարարներին և միասին շարժվեցին դեպի Բագրատաշեն՝ փակելու Հայաստան-Վրաստան միջպետական ճանապարհը։ Այս պահին փակ է Բագրատաշենի մաքսակետը։
Հիշեցնենք, որ Սերժ Սարգսյանի վարչապետության դեմ ընթացող զանգվածային բողոքի ցույցերի 11-րդ օրը Ս․ Սարգսյանը հրաժարական տվեց։ Նիկոլ Փաշինյանի ծրագրի հաջորդ կետերն էին, որ պետք է վարչապետ նշանակվի ժողովրդի թեկնածուն, ձևավորվի ժամանակավոր կառավարություն, որից հետո միայն տեղի ունենան խորհրդարանական նոր ընտրություններ։ Սակայն վարչապետի պաշտոնակատար Կարեն Կարապետյանի և Նիկոլ Փաշինյանի միջև նախատեսվող բանակցությունը չեղարկվեց՝ վերոնշյալ օրակարգի շուրջ առաջացած անհամաձայնությունների պատճառով։
Կարապետյանը հայտարարությամբ դիմեց ՀՀ նախագահ Արմեն Սարգսյանին՝ քննարկելու հնարավոր հանգուցալուծման ուղիները` ընդհուպ մինչև արտահերթ խորհրդարանական ընտրությունների անցկացում։ Նիկոլ Փաշինյանի խոսքով՝ ընտրությունները տեղի չեն կարող ունենալ Հանրապետական վարչապետի կառավարման պայմաններում։

В Ноемберяне перекрыта дорога в Грузию
В общине Ноемберян несколько школ бойкотируют занятия. На данный момент перекрыта дорога, ведущая в Грузию. Участница акции протеста Гоар Асликян сообщила, что молодежь села Кохб присоединилась к участникам шествия из Бердавана и Кохба и направляется в Баграташен, чтобы заблокировать межгосударственную автомагистарль Армения-Грузия. На данный момент закрыт Баграташенсткий таможенный пункт.
Напомним, что на 11-й день массовых протестов против премьерства Сержа Саргсяна последний подал в отставку. Следующие пункты плана Никола Пашиняна: премьером назначается кандидат народа, формируется временное правительство, после этого проходят новые парламентские выборы. Однако запланированная встреча между врио премьер-министра Кареном Карапетяном и Николом Пашиняном была отменена из-за несогласий вокруг вышеуказанной повестки.
Карапетян обратился с заявлением к президенту РА Армену Саргсяну для обсуждения путей возможного разрешения ситуации, вплоть до проведения внеочередных парламентских выборов. Никол Пашинян подчеркнул, что выборы не будут проходить в условиях правления премьера-республиканца. Пашинян заявил о начале новой волны протестов, отметив, что революции нужно сделать еще один шаг. Сегодня по всей стране проводятся шествия и акции протеста.