Դավիթ Տոնոյանն արձագանքել է Արարատ Միրզոյանի հայտարարությանը
Աժ «Ելք» խմբակցության պատգամավոր Արարատ Միրզոյանը այսօր իր ֆեյսբուքյան էջում գրառում էր կատարել՝ նշելով, որ «պաշտպանության նախարարի հիանալի թեկնածու է Դավիթ Տոնոյանը՝ ներկայիս ԱԻ նախարարը»։
Արտակարգ իրավիճակների նախարարի պաշտոնակատար Դավիթ Տոնոյանը արձագանքել է պատգամավորի գրառմանը.
«Ես հանդիսանում եմ Հայաստանի Հանրապետության գործող կառավարության թիմի Արտակարգ իրավիճակների նախարարի պաշտոնակատարը և շարունակելու եմ իմ տեղում իրականացնել ԱԻ նախարարի պարտականությունները այնքան ժամանակ, քանի դեռ Հայաստանի Հանրապետության նախագահը չի ազատել ինձ իմ պարտականությունների կատարումից և ես չեմ պատրաստվում որևիցե պաշտոնի առաջարկի արձագանքել»:
Տոնոյանը ընդգծել է նաև, որ ինքը շարունակում է իր ծառայությունը Արտակարգ իրավիճակների նախարարի պաշտոնում այնքան ժամանակ, քանի դեռ հանրապետության նախագահը Հայաստանի Հանրապետության Սահմանադրությամբ իրեն տրված լիազորությունների շրջանակում չի կայացրել այլ որոշում:
Խոսելով որևիցե քաղաքական ուժի հետ հանդիպման կամ քննարկման մասին՝ ԱԻ նախարարի պաշտոնակատարը ասել է.
«Ստեղծված «արտակարգ քաղաքական իրավիճակում» իմ ամենօրյա և՛ հեռախոսային շփումները, և՛ անձնական հանդիպումները «Ելք» խմբակցության ներկայացուցիչների հետ կապված են բացարձակապես հանրային անվտանգության ապահովման օրհասականությամբ»:

Emergency Situations Minister Has No Plans to Seek Another Government Post
Earlier today, via Facebook, Yelk Alliance MP Ararat Mirzoyan said that Acting Minister of Emergency Situations Davit Tonoyan “would make a great candidate for the post of defense minister”.
Tonoyan responded by saying that he would continue serving as Minister of Emergency Situations until he is dismissed by the president and that he has no plans to seek another government post.
As to whether he’s meeting with representatives of other political forces to discuss his future options, Tonoyan said any contacts he’s had with the Yelk Alliance representatives have solely focused on ensuring public safety.
The Yelk Alliance Faction in Armenia’s parliament is headed by Nikol Pashinyan, who’s spearheading an anti-government protest movement in the country.