Երիտասարդները Փաշինյանի կառավարությունից արդարություն են ակնկալում
Ապագա լրագրող Մհեր Թարոյանը, Նիկոլ Փաշինյանի վարչապետ ընտրվելու դեպքում, տարբեր ակնկալիքներ ունի, բայց առաջին հերթին արդարության վերականգնմանն է սպասում։
«Դատական ոլորտից մինչև ստվերային տնտեսության վերացում բազմաթիվ խնդիրներ ունենք, որոնք առաջնահերթ լուծում են պահանջում, բայց ամենակարևոր փոփոխությունը, որ ակնկալում եմ Փաշինյանի կառավարությունից՝ արդարության վերականգնումն է»,- ասում է Մհերը։
Արդարության հաստատմանն է սպասում նաև 19-ամյա Հայարփի Բաղդասարյանը։ Նրա հիմնական մտահոգությունը քաղբանտարկյալների ազատ արձակման հարցն է։
«Երբ քաղաքական այս բոլոր ընթացակարգերը բարեհաջող ավարտվեն ու արտահերթ ընտրություններից հետո նոր կառավարություն ձևավորվի, մարտի 1-ի գործի լուրջ քննություն ու մեղավորների պատժի կազմակերպում եմ ակնկալում։ Պետք է լրջորեն զբաղվել նաև քաղբանտարկյալների ու մասնավորապես՝ Գևորգ Սաֆարյանի ազատ արձակման խնդրով»,- նշեց Հայարփին։
Հանրապետության հրապարակում վարչապետի ընտրության քվեարկությանը սպասող Գևորգ Դավթյանը փոփոխություններ սպասում է բոլոր ոլորտներում ու վստահ է, որ Փաշինյանի ընտրության պարագայում դրանք կիրականանան։
«Հանրապետականները բոլոր ոլորտներում էլ թերացել են ու բացթողումներ ունեցել, և մեզ համակարգային փոփոխություններ են պետք։ Իսկ պարոն Փաշինյանը ժողովրդի ներկայացուցիչն է ու վստահ եմ՝ նա մեզ դեպի մեծ բարձունքների կտանի»,- ասում է Գևորգը։
Հանրապետության հրապարակում վաղ առավոտից բազմաթիվ երիտասարդներ են հավաքվել ու սպասում են վարչապետի ընտրության քվեարկությանը։

Молодежь ожидаетот от правительства Пашиняна справедливости
Будущий журналист Мгер Торосян связывает большие надежды с правительством Никола Пашиняна, если, конечно, он будет избран премьер-министром. Однако в первую очередь Мгер ожидает восстановления справедливости.
“Существует множество проблем - от судебной сферы до устранения теневой экономики, которые требуют безотлагательного решения. Но самым важным изменением, которое я ожидаю от правительства Пашиняна, является восстановление справедливости”,- сказал наш собеседник.
Такие же ожидания у 19-летней Айарпи Багдасарян. Ее больше всего волнует вопрос освобождения политзаключенных.
“Когда все эти политические процедуры будут успешно завершены и после внеочередных выборов сформируется новое правительство, я надеюсь, что будет проведено тщательное расследование событий 1 марта, и виновные понесут наказание. Необходимо серьезно заняться вопросом освобождения политзаключенных и в частности Геворка Сафаряна”,- добавила девушка.
Геворк Давтян, который на площади Республики ждет голосования по кандидатуре премьер-министра, ждет перемен во всех сферах и уверен, что в случае избрания Никола Пашиняна премьер-министром они будут осуществлены.
“Республиканцы провалили работу во всех сферах, поэтому нам нужны системные изменения. А господин Пашинян – представитель народа, и я уверен, что он поведет нас к большим высотам”,- добавил Геворк.
С раннего утра на площади Республики собрались тысячи молодых людей, которые ждут выборов премьер-министра.