Ցուցարարները փակել են օդանավակայան գնացող գլխավոր ճանապարհը (թարմացվող)
Օդանավակայանի գլխավոր ճանապարահը (Փարաքարի հատված) փակած ցուցարարների թիվը մեծացել է։ Տարածքում ոստիկանությունը կենտրոնացրել է մեծ թվով ուժեր, սակայն նրանք առայժմ չեն խոչընդոտում ցուցարարների գործողությանը, երբեմն հարթում են մեքենաների վարորդների և ցուցարաների միջև առաջացած ընդհարումը։ Քիչ առաջ ցուցարարներին միացան նաև դասադուլ հայտարարած դպրոցականներ։ Ճանապարհն արդեն փակում են նաև մեքենաները։ Օդանավակայան գնացող մեքենաների ուղևորներից մի քանիսը ոտքով, ճամպրուկներով շարունակեցին ճանապարհը։
08:30
«Իմ քայլը» շարժման համակիր ցուցարարներն այս պահին փակել են օդանավակայան գնացող գլխավոր ճանապարհը՝ Փարաքարի հատվածում։ Տարածքում կան ոստիկաններ, սակայն նրանք առայժմ չեն խոչընդոտում քաղաքացիական անհնազանդության ակցիան, նրանք հորդորում են ցուցարարներին բացել ճանապարհը, որպեսզի չգնան «բախման, ընդհարման»։ Իրավիճակը երբեմն լարվում է ցուցարարների և ճանապարհով երթևեկող մեքենաների վարորդների միջև։ «Աերոպորտի ճանապարը պետք է բաց լինի»,- ասում են ոստիկանները, սակայն նրանց դեռևս չի հաջողվում համոզել ցուցարարներին։ Ոստիկանները տարածքում շատանում են։ Արդեն մեքենաների կուտակումներ կան։
Հիշեցնենք, որ երեկ Ազգային ժողովի հատուկ նիստում պատգամավորների ձայների մեծամասնությամբ վարչապետ չընտրվելուց հետո, «Իմ քայլը» շարժման առաջնորդ Նիկոլ Փաշինյանը կոչ արեց վերսկսկել քաղաքացիական անհնազանդության գործողությունները և այսօր վաղ առավոտից` 8:15-ից, շրջափակել հանրապետության հաղորդակցության բոլոր ուղիները` փողոցները, երկաթուղին, մետրոն, օդանավակայանը, միջպետական ճանապարհները, հայտարարել տոտալ դասադուլ և գործադուլ:

Демонстранты перекрыли автомагистраль в аэропорт (обновляется)
Увеличилось число активистов, перекрывших ведущую в аэропорт главную магистраль (Паракарский участок). Здесь сосредоточны силы полиции, но они пока не вмешиваются в происходящее, лишь иногда улаживают конфликты между водителями и активистами. Чуть ранее к активистам присоединились бойкотирующие занятия школьники. Дорогу уже перекрывают автомобили. Пассажиры нескольких автомашин, направлявшихя в аэропорт, забрали чемоданы и продолжили путь пешком.
08:30
Сторонники движения “Мой шаг” в эти минуты перекрывают Паракарский участок главной магистрали в аэропорт. Здесь находятся силы полиции, но они пока не препятствуют проведению акции гражданского неповиновения. Ситуация иногда накаляется из-за конфликтов между водителями и активистами. “Дорога в аэропорт должна оставаться открытой”,- говорят полицейские, но им пока не удается убедить в этом активистов.
Напомним, что после того, как на вчерашнем на специальном заседании Национального Собрания лидер движения “Мой шаг”, руководитель парламентской фракции “Елк” Никол Пашинян не был избран премьер-министром, он призвал возообновить акции тотального гражданского неповиновения и сегодня с 08.15 утра начать перекрывать все пути сообщения в стране – улицы, железную дорогу, метро, аэропорт, межосударственные дороги, объявить тотальную забастовку и бойкот занятий.