Նուռնուսում փակել են «Առողջ սունկ» ՍՊԸ-ի արտադրամաս տանող ճանապարհը
Կոտայքի մարզի Նուռնուս համայնքի ամառանոցային թաղամասի բնակիչներն այսօր փակել են «Առողջ սունկ» ՍՊԸ-ի ճանապարհը: Նրանք նորաստեղծ կառավարության ուշադրությունն են հրավիրում տարիներ շարունակ ընկերության սնկի արտադրությունից տարածվող գարշահոտության խնդրի վրա և պահանջում են շուտափույթ լուծում տալ դրան:
Ամառանոցային թաղամասի բնակիչ Անին «Հետք»-ին պատմեց, որ այս պահին բնակիչները քարերով փակ են պահում ճանապարհը դեպի «Առողջ սունկ» ՍՊԸ-ի արտադրամաս և հերթապահություն են սահմանել, որպեսզի աշխատակիցները չկարողանան մուտք գործել արտադրամաս:
Նշենք, որ սա առաջին դեպքը չէ, որ Նուռնուսի ամառանոցային թաղամասի բնակիչները նույն հարցի համար ճանապարհ են փակել: Դեռևս 2014-ին նրանք նույնանման ակցիա իրականացրին:
Իսկ 2015-ին, արդեն նախկին վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանը, բնապահպանության և առողջապահության նախարարների հետ այցելել էր արտադրամաս` իրավիճակին անձամբ ծանոթանալու համար, իսկ ԲՆ նախկին նախարար Արամայիս Գրիգորյանը խոստումներ էր տվել, որ հարցը արագընթաց լուծում կստանա, և տհաճ հոտը կվերանա:

В Нурнусе жители перекрыли дорогу к зданию ООО “Здоровый гриб”
Жители общины Нурнус в Котайкской области сегодня заблокировали дорогу, ведущую к зданию ООО “Здоровый гриб”. Они призвали новосозданное правительство как можно скорее решить проблему зловония, которое на протяжении многих лет исходит от помещений, где выращиваются грибы.
Жительница дачного квартала, которую звали Ани, рассказала Hetq.am, что они перекрыли дорогу камнями, установили дежурство и не пропускают работников компании.
Отметим, что это не первый случай, когда жители Нурнуса перекрывают дорогу в знак протеста против нерешенности проблемы неприятного запаха. Аналогичная акция была проведена и в 2014 г.
А в 2015-ом бывший премьер-министр Овик Абрамян вместе с министрами охраны природы и здравоохранения посетил производственный цех, чтобы лично ознакомиться с ситуацией. При этом бывший министр охраны природы Арамаис Григорян пообещал, что вопрос будет решен в сжатые сроки.