Մանվել Գրիգորյանի ընտանիքի անդամների հայտարարագրերում ավտոպարկի մի մասն է նշված
ԱԱԾ աշխատակիցների կողմից Մանվել Գրիգորյանի հանգստյան գոտում գտնվող ռետրո և ժամանակակից տասնյակ ավտոմեքենաներից, ըստ պետական ռեգիստրում նրա հայտարարագրի, միայն մի մասն է պատկանում գեներալին: 2017թ.-ի հուլիսի 27-ի դրությամբ Մանվել Գրիգորյանը շարժական գույքից հայտարարագրել է GAZ 21R, GAZ 61, GAZ 12, PEUGEOT 405, GAZ 2217, GAZ 22, GAZ 2217-5104, GAZ 12 մակնիշի ավտոմեքենաներ:
2016թ.-ի տարեկան հայտարարագրի համաձայն, այդ տարում գեներալ-լեյտենանտն անշարժ և շարժական գույք ձեռք չի բերել:
Համատեղ բնակվող անձանց հայտարարագրերը
Գեներալ Մանվել Գրիգորյանի ավտոպարկում առկա մեքենաների մի մասն ու Ապրիլյան պատերազմի օրերին բանակին տրամադրված ամենագնացներն և շտապ օգնության մեքենան, ըստ հայտարարագրերի պետական ռեգիստրի, չեն պատկանում նաև Գրիգորյանի հետ համատեղ բնակվող անձանց:
Մանվել Գրիգորյանի երկու որդիների՝ Արա և Սամվել Գրիգորյանների 2017թ.-ի տարեկան հայտարարագրերում շարժական գույքի ձեռքբերման կամ օտարման մասին տվյալներ չկան:
Գեներալի դստեր՝ Այծեմնիկ Գրիգորյանի 2017թ.-ի տարեկան հայտարարագրում նույնպես շարժական գույքի ձեռքբերման կամ օտարման մասին տվյալներ չկան, իսկ մյուս դստեր՝ Արփենիկ Գրիգորյանի 2017թ.-ի տարեկան հայտարարագրում շարժական գույքի մասին տվյալները պաշտպանված են:
Մանվել Գրիգորյանի կնոջ՝ Էլյա Գրիգորյանի 2016 և 2017թթ. հայտարարագրերը բացակայում են պետական ռեգիստրից, իսկ 2015թ.-ի հայտարարագրում բացի դրամական միջոցներից, այլ տվյալներ չկան:
Մանվել Գրիգորյանի պաշտոնյա զավակների շարժական գույքը
Էջմիածնի արդեն նախկին քաղաքապետ Կարեն Գրիգորյանի հայտարարագրած շարժական գույքում նույնպես հանգստյան գոտում հայտնաբերված մեքենաներից չկա:
2016թ.-ին՝ պաշտոնը ստանձնելու պահին Կարեն Գրիգորյանը հայտարարագրել է AUDI Q5 3.2 մակնիշի 1 ավտոմեքենա, իսկ 2016 և 2017թթ.-ի տարեկան հայտարարագրում շարժական գույքի ձեռքբերման կամ օտարման մասին տվյալներ չկան:
Մանվել Գրիգորյանի աղջկա՝ Արմավիրի մարզի ընդհանուր իրավասության դատարանի դատավոր Նաիրա Մանվելի Գրիգորյանի և նրա ամուսնու 2016 և 2017թթ.-ի տարեկան հայտարարագրերում շարժական գույքի օտարման կամ ձեռքբերման մասին տվյալներ չկան:
Ուշագրավ է, որ Մանվել Գրիգորյանի հետ համատեղ բնակվող բոլոր անձանց 2016թ.-ի տարեկան հայտարարագրերը բացակայում են հայտարարագրերի պետական ռեգիստրից, մինչդեռ Գրիգորյաններին պատկանող հանգստյան գոտում հայտնաբերված, բանակին նվիրաբերված ամենագնացներն ու շտապ օգնության մեքենան այնտեղ հայտնվել են Ապրիլյան պատերազմի օրերին կամ դրանից հետո:

В декларациях членов семьи Манвела Григоряна указана лишь часть автопарка
Как уже сообщалось, сотрудники Службы национальной безопасности РА обнаружили на даче депутата Национального Собрания, генерал-лейтенанта Манвела Григоряна десятки ретро и современных автомобилей. Однако, согласно декларации депутата, ему принадлежит лишь часть этих машин. По положению на 27 июля 2017 г. Манвел Григорян задекларировал автомобили “GAZ 21R”, “GAZ 61”, “GAZ 12”, “PEUGEOT 405”, “GAZ 2217”, “GAZ 22”, “GAZ 2217-5104”, “GAZ 12”.
Согласно декларации 2016 г., в указанном году генерал-лейтенант не приобретал недвижимое или движимое имущество.
Декларации проживающих совместно с Манвелом Григоряном лиц
В соответствии с декларациями часть автомобилей автопарка Манвела Григоряна и предоставленные армии в дни апрельской войны внедорожники, а также автомобиль скорой помщи не принадлежат лицам, проживающим совместно с генералом.
В декларациях 2017 года, представленных двумя сыновьями депутата-республиканца – Ара и Самвелом Григорянами, данные о приобретении или отчуждении движимого имущества отсутствуют.
Таких данных нет и в декларации 2017 г., которую представила дочь генерала, Айцемник Григорян. А в декларации другой дочери, Арпеник Григорян, данные о движимом имуществе защищены.
Декларации 2016 и 2017 гг. жены М.Григоряна, Эли Григорян, в госреестре отсутствуют, а в декларации 2015 г. указаны лишь денежные средства.
Движимое имущество занимающих ответственные должности детей генерала
В декларации уже бывшего мэра Эчмиадзина Карена Григоряна данные об обнаруженных на даче депутата-генерала автомобилях тоже отсутствуют.
В 2016 г., то есть на момент вступления в должность мэра, Карен Григорян задекларировал автомобиль “AUDI Q5 3.2”, а декларациях 2016 и 2017 гг. данные о приобретении или отчуждении движимого имущества отсутствуют.
Аналогичная картина и в декларациях 2016 и 2017 гг., представленных дочерью Манвела Григоряна, судьей суда общей юрисдикции Армавирской области Наирой Григорян и ее мужем.
Примечательно, что декларации 2016 г. всех проживающих совместно с Григоряном лиц в госреестре отсутствуют, тогда как обнаруженные на генеральской даче внедорожники и автомобиль скорой помощи, которые были подарены армии, оказались здесь в дни апрельской войны или после нее.