Լևոն Սարգսյանին կալանավորելու որոշում է կայացվել և հետախուզում հայտարարվել
Երևանի ընդհանուր իրավասության առաջին ատյանի դատարանը ՀՀ երրորդ նախագահ Սերժ Սարգսյանի եղբորը՝ Լևոն Սարգսյանին կալանավորելու որոշում է կայացրել: Նման միջնորդություն էր ներկայացրել ՀՔԾ քննիչը: Այս մասին «Հետք»-ին հայտնեց Հատուկ քննչական ծառայության մամուլի քարտուղար Մարինա Օհանջանյանը:
Լևոն Սարգսյանի նկատմամբ նաև հետախուզում է հայտարարվել: Երեկ զանգահարել էինք «Փյունիկ» հիմնադրամ Լևոն Սարգսյանի հետ զրուցելու, սակայն հիմնադրամի հեռախոսազանգին պատասխանող աշխատակիցն ասաց, որ Սարգսյանը Հայաստանում չէ և չգիտի՝ երբ կվերադառանա:
Արտաքին գործերի նախարարության պաշտոնական կայքի տվյալներով՝ Լևոն Սարգսյանը հատուկ հանձնարարություններով դեսպան է: Արտգործնախարարության մամուլի խոսնակ Տիգրան Բալայանը «Հետք»-ին հայտնեց, որ Լևոն Սարգսյանի աշխատանքից ազատման հրամանից դեռևս տեղեկություն չունի:
Լևոն Սարգսյանի դստեր՝ Անի Սարգսյանի նկատմամբ ևս հետախուզում է հայտարարվել, սակայն նրա և եղբոր՝ Նարեկ Սարգսյանի նկատմամբ խափանման միջոց է ընտրվել ստորագրություն չհեռանալու մասին:
Հիշեցնենք, որ Լևոն Սարգսյանի, նրա դստեր ու որդու՝ ապօրինի հարստացման և հայտարարագրման ենթակա գույքը թաքցնելու փաստերով հարուցվել էր քրեական գործ:

Принято решение об аресте Левона Саргсяна. Он объявлен в розыск
Суд общей юрисдикции города Еревана вынес решение об аресте брата третьего президента РА Сержа Саргсяна, Левона Саргсяна. С таким ходатайством в суд обратился следователь Специальной следственной службы. Об этом Hetq.am сообщила пресс-секретарь ССС Марина Оганджанян.
Левон Саргсян объявлен в розыск. Вчера мы позвонили в Фонд “Пюник”, чтобы побеседовать с Л.Саргсяном, однако сотрудница фонда сообщила, что он отсутствует из страны и неизвестно, когда вернется.
По данным официального сайта Министерства иностранных дел РА, Левон Саргсян является послом по особым поручениям. Пресс-секретарь МИД Тигран Балаян сообщил Hetq.am, что не располагает информацией о том, есть ли приказ об увольнении Левона Саргсяна.
В розыск объявлена и дочь Левона Саргсяна, Ани Саргсян, однако в отношении нее и брата, Нарека Саргсяна, в качестве меры пресечения избрана подписка о невыезде.
Напомним, что по фактам сокрытия подлежащего декларированию имущества и незаконного обогащения против Левона Саргсяна, его дочери и сына возбуждено уголовное дело.