Արտակ Զեյնալյանը կառաջադրվի քաղաքապետի թեկնածու
Արդարադատության նախարար Արտակ Զեյնալյանը կգլխավորի «Հանրապետություն» եւ «Լուսավոր Հայաստան» կուսակցությունների համատեղ ստեղծվելիք դաշինքի նախընտրական ցուցակը սեպտեմբերի 23-ին կայանալիք Երեւանի ավագանու ընտրություններում։ Այս մասին նախարարը հայտնեց այսօր հրավիրած ասուլիսում։
Արդարադատության նախարարն ասաց, որ երկու կուսակցությունները Երեւանի ավագանու ընտրություններին հանդես են գալու դաշինքով, որի ցուցակը կգլխավորի ինքը։ Զեյնալյանը նշեց, որ արձակուրդ գնալու դիմում կներկայացնի նախարարություն, կմասնակցի նախընտրական քարոզարշավին եւ չի համատեղի նախարարի պաշտոնը թեկնածուի կարգավիճակի հետ։ «Մեր երկու կուսակցությունների համատեղ քննարկման արդյունքում կայացրած որոշում է»,- հավելեց Զեյնալյանը։
Հիշեցնենք, որ ավագանու ընտրություններին մասնակցելու հայտ արդեն ներկայացրել են հետեւյալ կուսակցությունները. «Քաղաքացիական պայմանագիր»` քաղաքապետի թեկնածու Հայկ Մարության, «Բարգավաճ Հայաստան»` քաղաքապետի թեկնածու Նաիրա Զոհրաբյան, «Գալա»` քաղաքապետի թեկնածու Անահիտ Թարխանյան, «Երկիր Ծիրանի»` քաղաքապետի թեկնածու Զարուհի Փոստանջյան. «Ժառանգություն»` քաղաքապետի թեկնածու Րաֆֆի Հովհաննիսյան:

Артак Зейналян будет выдвинут кандидатом в мэры Еревана
Министр юстиции Артак Зейналян возглавит совместный предвыборный блок партий “Республика” и “Светлая Армения”, который примет участие в предстоящих 23 сентября выборах в совет старейшин Еревана. Об этом министр сообщил на сегодняшней пресс-конференции.
По словам Зейналяна, для участия в предвыборной кампании он представит заявление об отпуске, чтобы не совмещать должность главы Минюста со статусом кандидата. “Это решение было принято в результате совместного обсуждения двух наших партий”,- добавил министр.
Заявки на участие в выборах в совет старейшин столицы уже представили партии “Гражданский договор” (кандидат в мэры Айк Марутян), “Процветающая Армения” (кандидат в мэры Наира Зограбян), “Гала” (кандидат в мэры Анаит Тарханян), “Еркир цирани” (кандидат в мэры Заруи Постанджян).