ԱԺ-ի մոտից բերման են ենթարկվել «Ժառանգության» անդամն ու համակիրը
Քիչ առաջ Երևան քաղաքի Բաղրամյան պողոտայից ոստիկանության Արաբկիրի բաժին են բերման ենթարկվել «Ժառանգություն» կուսակցության վարչության անդամ Հովսեփ Ղազարյանն ու կուսակցության համակիր Վահագն Հովհաննիսյանը: Նրանք ԱԺ-ի մոտ փորձել են «ստրիթ արթ» ոճով «Ժառանգության» քաղաքական գովազդը պատկերել փողոցի մայթերին:
«Ժառանգություն» կուսակցութայն վարչության նախագահ Արմեն Մարտիրոսյանը «Հետք»-ի հետ զրույցում ասաց, որ այժմ ինքը գտնվում է Արաբկիրի բաժնում, իսկ փաստաբանները մտել են բաժին:
«Արդեն երկու փաստաբան՝ Վահագն Ջիվանյանը և Գիվի Հովհաննիսյանը մտել են տղաների մոտ: Վարչական իրավախախտում կատարելու հիմքով են բերել, մնացածն արդեն տեղում կիմանանք»,- ասաց Արմեն Մարտիրոսյանը:
«Ժառանգություն» կուսակցության վարչության նախագահը կարծում է, որ այս դեպքը վերջին անգամը կլինի, երբ քարոզարշավի ժամանակ իրենց կխանգարեն: «Ցանկացած պարագայում տղաները հակաօրինական որևէ բան չեն արել: Մենք ապրիլին ունեցել ենք բազմաթիվ նմանատիպ դեպքեր, երբ գրաֆիտ է արվել փողոցներին, պատերին և որևէ մեկը չի պատժվել: Նախադեպային իրավունքով մենք օգտվել ենք դրանից և տղաները փորձել են նմանատիպ գրաֆիտ անել»,- ասաց Արմեն Մարտիրոսյանը:

Полиция подвергла приводу члена и сторонника партии “Наследие”
Немногим ранее с проспекта Баграмяна в Ереване в отделение полиции Арабкирского муниципалитета Еревана были доставлены члены правления партии “Наследие” Овсеп Казарян и сторонник партии Ваагн Ованнисян. Недалеко от здания Национального Собрания они рисовали на тротуаре в стиле “стрит-арт” политическую рекламу “Наследия”.
Председатель правления партии Армен Мартиросян сообщил Hetq.am, что в настоящее время он вместе с адвокатами находится в отделении полиции Арабкира.
“Адвокаты Ваагн Дживанян и Гиви Ованнисян уже встретились с ребятами. Их подвергли приводу в связи с административным правонарушением”,- сказал Армен Мартиросян.
Председатель “Наследия” считает, что после этого случая им уже не будут мешать вести предвыборную агитацию. “В любом случае наши ребята ничего противоправного не сделали. В апреле было много случаев, когда на тротуарах, стенах домов рисовали граффити, но никого за это не наказывали”.