Կոթի գյուղում գնդակոծությունից վիրավորվել է Սուրեն Սեփխանյանը
Սեպտեմբերի 16-ին ադրբեջանական կողմը խոշոր հրաձգային զենքերով գնդակոծել է Տավուշի մարզի սահմանամերձ Կոթի գյուղը։ «Հետք»-ի հետ զրույցում Կոթի բնակավայրի վարչական ղեկավար Ֆելիքս Մելիքյանն ասաց, որ գիշերը` ժամը 24:00-ի սահմաններում, կրակոցներ են եղել, տեւել են շուրջ մեկ ժամ:
«Գնդակոծության հետեւանքով վիրավորվել է գյուղի բնակիչ 60-ամյա Սուրեն Սեփխանյանը։ Վիրավորումը եղել է սրունքի հատվածում, վիճակը նորմալ է։ Այս պահին գտնվում է Նոյեմբերյանի բժշկական կենտրոնում»,- հայտնեց Ֆ. Մելիքյանը։
Վարչական ղեկավարը նշեց, որ գնդակոծության հետեւանքով պատճառված նյութական վնասների մասին դեռ չի կարող որեւէ կոնկրետ տեղեկություն տրամադրել, քանի որ ամբողջությամբ ուսումնասիրված չէ։ Այս պահին Կոթի գյուղում խաղաղ է։
Երեկ կրակոցները են հնչել նաեւ Բաղանիս-Ոսկեպար գյուղերի ուղղությամբ։ «Հետքը» անդրադարձել էր, որ սեպտեմբերի 2-ից մինչեւ 11-ը, երեկոյան ժամերին ադրբեջանական կողմը խոշոր հրաձգային զենքերով գնդակոծել է Տավուշի մարզի սահմանամերձ Բաղանիս եւ Վազաշեն գյուղերը։

В результате обстрела армянского села Коти ранение получил местный житель
16 сентября азербайджанская сторона обстреляла из крупнокалибетного стрелкового оружия приграничное село Коти Тавушской области Армении. Как сообщил Hetq.am глава местной администрации Феликс Меликян, обстрел начался около 24.00 и длился около часа.
“Вследствие обстрела 60-летний житель села Сурен Сепханян получил ранение в ногу. Его состояние нормальное. В настоящее Сепханян находится в медицинском центре Ноемберяна”,- сообщил Ф.Меликян.
Он отметил, что пока не может назвать реальный размер причиненного селу материального ущерба. В настоящее время ситуация в Коти спокойная.
Вчера азербайджанская сторона открыла стрельбу также в направлении армянских приграничных сел Баганис и Воскепар.