Կնյազ Հասանով. «Մենք կանգնում ենք մեր ժողովրդի բռնած ճանապարհին»
«Հայկական ժամանակ»-ը հայտարարություն է տարածել, ըստ որի՝ ԱԺ 16 պատգամավորներ կողմ են արտահերթ խորհրդարանական ընտրություններին, ստորագրահավաքին միացած պատգամավորների մեծամասնությունը ՀՀԿ խմբակցությունից է:
Այս պահին ՀՀԿ խմբակցության ղեկավար Վահրամ Բաղդասարյանի աշխատասենյակ են գալիս նաև հայտարարությանը միացած պատգամավորներից: Հայտարարությանը միացել է նաև ՀՀԿ խմբակցությունում ընդգրկված ազգային փոքրամասնության ներկայացուցիչ Կնյազ Հասանովը:
Դուրս գալով Վահրամ Բաղդասարյանի աշխատասենյակից՝ Հասանովը լրագրողների հետ զրույցում ասաց, թե ինչու է միացել ստորագրահավաքին: «Մենք Ազգային ժողով ենք եկել ազգային փոքրամասնության քվոտայով և անցել ենք իշխանության ցուցակներով, էն ժամանակ իշխանության էր ՀՀԿ-ն, այսօր իշխանությունը փոխվել է: Երկրորդ՝ այսօր ամբողջ հայ ժողովուրդն այս իշխանության կողքին է»,- ասաց պատգամավորը:
Հասանովը շնորհակալություն հայտնեց ՀՀԿ-ին, որ տարիներ շարունակ որպես իշխանություն ամեն ինչ արել է ազգային փոքրամասնությունների կրթության, մշակույթի, լեզվի և համայնքի համար: «Մենք դա գնահատում ենք որպես հայ ժողովրդի կողմից սատարելու հարց, բայց մենք հարգում ենք մեր ժողովրդին, գտնում ենք, որ մենք կանգնում ենք մեր ժողովրդի բռնած ճանապարհին»,- ասաց նա:

Several Republican Party of Armenia MPs Break Ranks and Call for December Parliamentary Elections
The Armenian Times (Haykakan Zhamanak) website issued a news brief today stating that 16 Armenian MPs, 12 from the Republican Party of Armenia (HHK) have signed a petition calling for parliamentary elections in December.
The HHK has opposed elections in December, arguing that they be postponed until May or June of next year.
HHK MP Knyaz Hasanov, who was elected to parliament on the national minority quota, told reporters covering the story in the National Assembly that he backs December elections because that’s what the people want.
“We entered the legislature on the national minority quota at a time when the HHK was the government. Now, the government has changed. In addition, the entire Armenian people back this government,” Hasanov said.
Hasanov thanked the HHK for doing everything to assist national minorities in Armenia in terms of education, health, culture and community improvement.