Կնյազ Հասանով. «Մենք կանգնում ենք մեր ժողովրդի բռնած ճանապարհին»
«Հայկական ժամանակ»-ը հայտարարություն է տարածել, ըստ որի՝ ԱԺ 16 պատգամավորներ կողմ են արտահերթ խորհրդարանական ընտրություններին, ստորագրահավաքին միացած պատգամավորների մեծամասնությունը ՀՀԿ խմբակցությունից է:
Այս պահին ՀՀԿ խմբակցության ղեկավար Վահրամ Բաղդասարյանի աշխատասենյակ են գալիս նաև հայտարարությանը միացած պատգամավորներից: Հայտարարությանը միացել է նաև ՀՀԿ խմբակցությունում ընդգրկված ազգային փոքրամասնության ներկայացուցիչ Կնյազ Հասանովը:
Դուրս գալով Վահրամ Բաղդասարյանի աշխատասենյակից՝ Հասանովը լրագրողների հետ զրույցում ասաց, թե ինչու է միացել ստորագրահավաքին: «Մենք Ազգային ժողով ենք եկել ազգային փոքրամասնության քվոտայով և անցել ենք իշխանության ցուցակներով, էն ժամանակ իշխանության էր ՀՀԿ-ն, այսօր իշխանությունը փոխվել է: Երկրորդ՝ այսօր ամբողջ հայ ժողովուրդն այս իշխանության կողքին է»,- ասաց պատգամավորը:
Հասանովը շնորհակալություն հայտնեց ՀՀԿ-ին, որ տարիներ շարունակ որպես իշխանություն ամեն ինչ արել է ազգային փոքրամասնությունների կրթության, մշակույթի, լեզվի և համայնքի համար: «Մենք դա գնահատում ենք որպես հայ ժողովրդի կողմից սատարելու հարց, բայց մենք հարգում ենք մեր ժողովրդին, գտնում ենք, որ մենք կանգնում ենք մեր ժողովրդի բռնած ճանապարհին»,- ասաց նա:

Князь Гасанов: “Мы поддерживаем тот путь, который выбрал наш народ”
СМИ распространили сообщение о том, что 16 депутатов Национального Собрания выступили за проведение внеочередных парламентских выборов. Большинство присоеднившихся к этому заявлени парламентариев представляет фракцию Республиканской партии Армении.
В эти минуты подписавшие заявление депутаты приходят в кабинет руководителя фракции РПА Ваграма Багдасаряна. В их числе и представитель национального меньшинства Князь Гасанов.
По выходе из кабинета лидера фракции Гасанов рассказал журналистам, почему он подписал требование о проведении внеочередных выборов в НС: “Мы пришли в парламент по квоте национального меньшинства в составе кандидатов от правящей тогда Республиканской партии. Сейчас власть сменилась. Кроме того, сегодня весь армянский народ стоит рядом с нынешней властью”.
Гасанов выразил благодарность РПА за то, что, находясь у власти, эта политическая сила на протяжении многих лет делала все для решения образовательных, культурных, языковых вопросов нацменьшинств. “Мы расцениваем это как проявление содействия со стороны армянского народа. Но мы уважаем наш народ и считаем, что должны поддержать тот путь, который он выбрал”,- отметил Князь Гасанов.