Նիկոլ Փաշինյանն Էջմիածնում է՝ սատարելու քաղաքապետի թեկնածու Դիանա Գասպարյանին
Կիրակի Էջմիածնում համայնքապետի արտահերթ ընտրություններ են: Քաղաքապետի պաշտոնի համար պայքարում է 12 թեկնածու, այդ թվում` համայնքապետի ժամանակավոր պաշտոնակատար, ՔՊ անդամ Դիանա Գասպարյանը:
Նիկոլ Փաշինյանն Էջմիածին է եկել հենց թիմակից Գասպարյանին պաշտպանելու համար: Վարչապետը Էջմիածին եկավ նախատեսված ժամից մոտ 40 րոպե ուշ: Նա ելույթ ունեցավ և էջմիածինցիներին կոչ արեց ևս մեկ հեղափոխություն կատարել` ընտրելով առաջին կին քաղաքապետ:
Նիկոլ Փաշինյանը կնոջ դերը կարևորելու համար նույնիսկ կնոջը` Աննա Հակոբյանին, հորդորել էր ներկա գտնվել քարոզչական հանրահավաքին:

Никол Пашинян прибыл в Эчмиадзин поддержать кандидата на пост мэра Диану Гаспарян
В воскресенье в Эчмиадзине пройдут внеочередные выборы мэра. На эту должность претендуют12 кандидатов, в том числе временно исполняющая обязанности главы городской администрации, член “Гражданского договора” Диана Гаспарян.
Никол Пашинян прибыл в Эчмиадзин поддержать члена своей команды. Врио премьера выступил перед эчмиадзинцами, которых призвал еще раз осуществить революцию, выбрав мэром женщину.
А чтобы подчеркнуть важность участия женщин в политической жизни страны, Никол Пашинян попросил присутствовать на предвыборном митинге свою жену, Анну Акопян.