Թեկնածուն կարծում է, որ Նիկոլ Փաշինյանը հոգեբանական ճնշում է գործադրել ընտրողների վրա
Երեկ վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանի մասնակցությամբ Էջմիածնում տեղի ունեցած հանրահավաքից և դրան հաջորդած քայլերթից հետո կրքերը չեն հանդարտվում: Նիկոլ Փաշինյանը քարոզչություն էր իրականացնում ՔՊ-ական Դիանա Գասպարյանի օգտին:
Հիշեցնենք, որ հոկտեմբերի 21-ին Էջմիածնում համայնքապետի արտահերթ ընտրություններ են: Քաղաքապետի պաշտոնի համար պայքարում է 12 թեկնածու: Թեկնածուներից Վարդան Առաքելյանը «Հետք»-ին ասաց, որ երեկ Էջմիածնում հոգեբանական ճնշում է գործադրվել ընտրողների նկատմամբ:
«Արդեն չեմ կարող այս ընտրությունները համարել թափանցիկ ու առանց վարչական ռեսուրսի օգտագործման: Քանի որ, երբ թեկուզև պաշտոնաթող վարչապետը գալիս ու ոչ թե ուղղակի աջակցում է իրենց թեկնածուին, այլ ասում է` պետք է ընտրեք ու պետք է ունենանք առաջին կին քաղաքապետը, մեղմ ասած` օգտագործում է բարոյահոգեբանական ճնշում: Չնայած այդ ամենին` վստահ եմ, որ հոկտեմբերի 22-ին տոնելու ենք հաղթանակ»,- ասում է Վարդան Առաքելյանը:

Кандидат в мэры считает, что Никол Пашинян оказал психологическое давление на избирателей
После того, как временно исполняющий обязанности премьер-министра Никол Пашинян принял участие в прошедшем в Эчмиадзине предвыборном митинге и шествии, страсти в городе не утихают. Пашинян агитировал за кандидата на пост мэра Эчмиадзина, члена “Гражданского договора” Диану Григорян.
Напомним, что 21 октября в Эчмиадзине пройдут внеочередные выборы мэра. На этот пост претендуют 12 кандидатов. Один из них, Вардан Аракелян, в беседе с Hetq.am сказал, что вчера в Эчмиадзине на избирателей было оказано психологическое давление.
“Я уже не могу утверждать, что эта предвыборная кампания проходит  прозрачно и без использования административного ресурса, Когда пусть даже подавший в отставку премьер не просто поддерживает своего кандидата, а заявляет, что нужно выбрать Диану Григоряну, чтобы она стала первой женщиной-мэром в Армении, то это, мягко говоря, морально-психологическое давление. Несмотря на это, я уверен, что 22 октября мы будем праздновать победу”,- сказал Вардан Аракелян.