Լիլիթ Մակունցը ռեյտինգային ընտրակարգով առաջադրվելու է խորհրդարանական ընտրություններում
Մշակույթի նախարարի պաշտոնակատար Լիլիթ Մակունցն առաջիկա խորհրդարանական ընտրություններում ռեյտինգային ընտրակարգով «Իմ քայլը» դաշինքի ցուցակով առաջադրվելու է Աջափնյակ, Արաբկիր և Դավթաշեն վարչական շրջաններն ընդգրկող թիվ 2 ընտրատարածքում։
Այս մասին խորհրդարանում՝ լրագրողների հետ զրույցում ասաց Մշակույթի նախարարի պաշտոնակատար Լիլիթ Մակունցը։
Նախարարի պաշտոնակատարը չհստակեցրեց` ընտրվելու դեպքում գալու՞ է խորհրդարան, թե շարունակելու է նախարարի աշխատանքը: «Թե ինչ կլինի ընտրություններից հետո, մենք թիմով որոշում կկայացնենք, թե ինչպես ենք վարվելու և մի բան է հստակ, որ մեր շեշտադրումն այն է, որ ունենանք թե՛ լավ կառավարություն, և թե՛ լավ Ազգային ժողով»,- ասաց նա։
Մակունցի խոսքով՝ ինքը «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության հիմնադրման ակունքներում է եղել, բայց աշխատանքի բնույթից ելնելով` չի անդամագրվել կուսակցությանը։
«Երբ ստանձնել եմ նախարարի պաշտոնը, որը քաղաքական պաշտոն է, նպատակահարմար եմ գտել նաև քաղաքական առումով ամրագրել կարգավիճակը»,-ասաց նա:
Հարցին, թե նախարարությունում կուսակցությանն անդամագրվողները շա՞տ են, Լիլիթ Մակունցն արձագանքեց՝ որքանով տեղյակ է՝ չկան:

Лилит Макунц примет участие в парламентских выборах по рейтинговой системе
Исполняющая обязанности министра культуры Лилит Макунц на предстоящих в декабре внеочередных выборах в Национальное Собрание будет выдвинута кандидатом в депутаты по рейтинговой системе от столичных муниципалитетов Ачапняк, Арабкир и Давидашен (2-ой избирательный округ). Об этом Л.Макунц сообщила на брифинге в парламенте.
И.о.министра культуры не сказала, возьмет ли она депутатский мандат в случае избрания или предпочтет остаться на своей должности.
“Решение о том, что делать после выборов, мы примем всей командой. Сейчас ясно одно: основная наша цель иметь и хорошее правительство, и хорошее Национальное Собрание”,- отметила Макунц.
По словам и.о. министра культуры, она стояла у истоков создания партии “Гражданский договор”, но, исходя из характера своей работы, не вступила в партию.
“Когда я заняла должность министра, которая является политической, то сочла целесообразным закрепить свой статус и в политическом плане”,- сказала Лилит Макунц.
На вопрос, много ли в Минкульте желающих вступить в партию “Гражданский договор”, и.о.министра отметила, что, насколько ей известно, желающих нет.