270 միլիոն 858 հազար դրամ՝ ՔԿՀ-ների հիմնանորոգման աշխատանքների համար
Կառավարության նիստում որոշվեց 270 միլիոն 858 հազար դրամ հատկացնել արդարադատության նախարարությանը և մասնավորապես՝ քրեակատարողական հիմնարկներին (ՔԿՀ): Որոշումը ներկայացրեց արդարադատության նախարարի պաշտոնակատար Արտակ Զեյնալյանը։
Վերջինիս խոսքով՝ գումարը հատկացվելու է քրեակատարողական հիմնարկներում կապիտալ վերանորոգման աշխատանքներ իրականացնելու համար:
Արտակ Զեյնալյանի ներկայացմամբ՝ հրատապ հիմնանորոգման կարիք ունի «Վարդաշեն» ՔԿՀ-ի արտաքին ջրահեռացման համակարգը, «Նուբարաշեն» ՔԿՀ-ի արտաքին ու ներքին ջրահեռացման ցանցը, «Սևան» ՔԿՀ-ի արտաքին ջրահեռացման ցանցը:
Վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանը հանձնարարեց աշխատանքի որակի հետ կապված լինել ուշադիր, որ «ստիպված չլինեն ավելի հաճախ նույն խնդրի վրա գումար ծախսել»: Արտակ Զեյնալյանն էլ արձագանքեց, որ ավելի քան 10 տարի է՝ այդ ՔԿՀ-ներում կապիտալ վերանորոգումներ չեն կատարվել։

Armenian Government to Allocate 271 Million Drams for Penitentiary Renovations
The Armenian government today decided to allocate 270.858 million drams (US$556,000) to the Ministry of Justice for correctional facility renovations.
Acting Minister of Justice Artak Zeynalyan said the money will be spent on capital repairs in penitentiaries, paying particular attention to refurbishing sewage systems.
Acting Prime Minister Nikol Pashinyan called for monitoring the quality of work in order “not to have to spend twice on the same thing."
Zeynalyan said that capital repairs haven't been carried out in the country's correctional facilities for more than ten years.