«Ժամանակը» պետք է 550 հազար դրամ վճարի և հերքում տպագրի
Այսօր Երևանի Կենտրոն և Նորք-Մարաշ վարչական շրջանների ընդհանուր իրավասության դատարանում դատավոր Ալեքսեյ Սուքոյանը հրապարակեց «Գլենդել Հիլզ» ընկերությունն ընդդեմ «Ժամանակ» օրաթերթի գործով վճիռը: Դատարանը մասնակի բավարարեց «Գլենդել Հիլզ»-ի պահանջը: Համաձայն վճռի՝ «Ժամանակ» օրաթերթից հօգուտ հայցվորի պետք է բռնագանձվի 200 հազար դրամ՝ զրպարտության համար, 300 հազար դրամ՝ փաստաբանական ծառայությունների համար, 10 և 40 հազար դրամ' պետական վճարների համար: «Ժամանակ» օրաթերթը պետք է նաև հերքի 2010 թվականի օգոստոսի 26-ին հրապարակած «1000 դոլար լռության դիմաց» հոդվածը:
Հիշեցնենք, որ «Գլենդել Հիլզ»-ը պահանջում էր թերթից բռնագանձել 2 մլն դրամ զրպարտության համար, ինչպես նաև 500 հազար դրամ' դատական ծախսերի համար:

“Жаманак” должна выплатить 550 тысяч драмов и напечатать опровержение
Сегодня в суде общей юрисдикции столичных административных районов Кентрон и Норк-Мараш судья Алексей Сукоян обнародовал решение по иску компании “Глендел Хиллз” против газеты “Жаманак”.  Иск компании удовлетворен частично. Согласно решению суда, с газеты “Жаманак” в пользу истца должно быть взыскано 200 тысяч драмов за клевету и 300 тысяч драмов за адвокатские услуги, а также  государственные платежи на сумму 10 тысяч и 40 тысяч драмов. Кроме того, газета должна напечатать опровержение опубликованной 26 августа 2010 г. статьи “1000 долларов за молчание”.
Напомним, что компания “Глендел Хиллз” требовала взыскать с газеты “Жаманак” 2 млн драмов за клевету и 500 тысяч драмов на оплату судебных издержек.