Նախկին փոխվարչապետ Արմեն Գևորգյանին կալանավորելու միջնորդություն է ներկայացվել դատարան
Հատուկ քննչական ծառայությունը նախկին փոխվարչապետ Արմեն Գևորգյանին կալանավորելու վերաբերյալ միջնորդություն է ներկայացրել դատարան: Տեղեկությունը մեզ հետ զրույցում հաստատեց Հատուկ քննչական ծառայության մամուլի խոսնակ Մարինա Օհանջանյանը՝ նշելով, որ այլ մանրամասներ կհայտնեն ավելի ուշ:
Իրավապահ համակարգի մեր աղբյուրների փոխանցմամբ՝ Ավան և Նոր Նորք վարչական շրջանների ընդհանուր իրավասության դատարանն այսօր սկսել և հետաձգել է նախկին փոխվարչապետի խափանման միջոցի գործով նիստը, և այն կշարունակվի վաղը:
Նշենք, որ ավելի վաղ Հատուկ քննչական ծառայությունը հաղորդագրություն էր տարածել, որ 2008 թվականի փետրվարի 28-ից մարտի 8-ն ընկած ժամանակահատվածում ՀՀ սահմանադրական դատարանում ՀՀ նախագահի թեկնածուներ Տիգրան Կարապետյանի և Լևոն Տեր-Պետրոսյանի դիմումների հիման վրա քննության է առնվել ՀՀ կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովի 2008 թվականի փետրվարի 24-ի՝ «Հանրապետության Նախագահ ընտրվելու մասին» թիվ 24-Ա որոշումը վիճարկելու վերաբերյալ գործը:
Նշենք, որ մինչ այս պահը Գևորգյանի նկատմամբ խափանման միջոց էր ընտրված չհեռանալու մասին ստորագրությունը:

ССС представила в суд ходатайство об аресте бывшего вице-премьера Армена Геворкяна
Специальная следственная служба представила в суд ходатайство об аресте бывшего вице-премьера Армена Геворкяна. Эту информацию в разговоре с нами подтвердила пресс-секретарь ССС Мврина Оганджанян, отметив, что подробности будут обнародованы чуть позже.
По сообщению наших источников в правоохранительной системе, в суде общей юрисдикции столичных муниципалитетов Аван и Норк Норк сегодня началось и было отложено на завтра зааседание по вопросу об избрании меры пресечения бывшему вице-премьеру.
Ранее ССС распространила сообщение о том, что в период с 28 февраля по 8 марта 2008 г. на основании заявлений кандидатов в президенты РА Тиграна Карапетяна и Левона Тер-Петросяна в Конституционом суде РА рассматривалось дело об оспаривании решения ЦИК РА от 24 февраля 2008 г. “Об избрании Президента Республики”
Согласно сообщению ССС, Армен Геворкян, имея целью препятствовать осуществлению конституционного правосудия по данному делу, использовал свое должностное положение и в начале марта 2008 г., до принятия Конституционным судом решения по данному делу, отправил к судье КС РА брата одного из сотрудников Контрольной службы президента РА, которому поручил передать, что необходимо принять решение о неизменении результатов выборов.