Քաջարանի կոմբինատում ստուգումները կավարտվեն հունվարի 21-ին
Սեպտեմբերի 10-ից ՀՀ բնապահպանության և ընդերքի տեսչական մարմնի կողմից Զանգեզուրի պղնձամոլիբդենային կոմբինատում անցկացվող ստուգումները կավարտվեն այս ամսի 21-ին: Ստուգումներն ընդգրկելու են և՛ ընդերքին, և՛ բնապահպանությանն առնչվող հարցեր: Այս մասին մեզ հայտնել է տեսչական մարմնի ղեկավար Արթուր Գրիգորյանը:
Նրա փոխանցմամբ՝ ստուգումներն ավարտելուց հետո 10 աշխատանքային օրում ամփոփվելու են արդյունքները, ինչից հետո ԶՊՄԿ-ին է ներկայացվելու ստուգման ակտի նախագիծը: 5 աշխատանքային օրվա ընթացքում ընկերությունը կարող է ներկայացնել առարկություններ, որից հետո տեսչական մարմինը կազմելու է ստուգման վերջնական ակտը:
Հարցին, թե արդյոք հրապարակվելու են ստուգման արդյունքները, Արթուր Գրիգորյանը պատասխանեց, որ միայն վերջնական ակտը կազմելուց հետո կարող են հրապարակել տեղեկություններ, եթե դրանք չպարունակեն առևտրային գաղտնիք:

Проверки на Каджаранском комбинате завершатся 21 января
Проводимые с 10-го января инспекцией по недрам и экологическому контролю РА проверки на Зангезурском медно-молибденовом комбинате завершатся 21-го января. Проверки охватывают вопросы, касающиеся недр и экологии. Об этом сообщил руководитель инспекционного органа Артур Григорян.
По завершении проверки ее результаты будут обобщены в 10-дневный срок, после чего в Зангезурский медно-молибденовый комбинат будет представлен проект акта проверки. Компания может в течение пяти рабочих дней высказать возражения, после чего инспекция составит окончательный акт проверки.
На вопрос, будут ли опубликованы результаты проверки, А.Григорян ответил, что если сведения не будут содержать коммерческую тайну, то их олпубликуют после составления окончательного акта.