Թումանյանի երթևեկությունը վերականգնվեց. ապամոնտաժումը շարունակվում է
Ոստիկաններին հաջողվեց բացել Թումանյան փողոցը, որը միակողմանի փակել էին Օպերային հարակից սրճարանների աշխատակիցները՝ ի նշան քաղաքապետարանի կողմից իրենց սրճարանների ապամոնտաժման դեմ բողոքի։
Ավելի վաղ քաղաքացիները փակել էին Մաշտոցի պողոտան, որը ոստիկանների ջանքերով բացվեց։ Կան նաև բերման ենթարկվածներ։
«Ատմոսֆեր» սրճարանի ներկայացուցիչը բողոքում էր Կենտրոն վարչական շրջանի ղեկավար Վիկտոր Մնացականյանից՝ մեղադրելով նրան ընտրողական մոտեցում ցուցաբերելու մեջ։ Ըստ «Ատմոսֆերի» աշխատակցի՝ Մնացականյանը իրավունք չունի իրենց սրճարանները ապամոնտաժել.
«Միշիկի սանիկը իրավունք չունի մեր կաֆեները քանդել, թող գնան իրանց կաֆեները քանդեն»,- դժգոհում էր աշխատակիցը՝ ակնարկելով Վատիկանում Հայաստանի նախկին դեսպան Միքայել Մինասյանին։
Այս պահին իրավիճակը համեմատաբար հանգիստ է, քաղաքային իշխանությունները շարունակում են ապամոնտաժման աշխատանքները։

Движение на улице Туманяна восстановлено. Демонтаж кафе продолжается
Полиции удалось разблокировать улицу Туманяна, которую в одностороннем порядке перекрыли работники кафе вокруг оперного театра в знак протеста против их демонтажа.
Ранее владельцы этих заведений перекрыли проспект Маштоца, который был разблокирован усилиями полиции. В результате этих действий есть подвергнутые приводу.
Представитель кафе “Атмосфер” выразил недовольство тем, что глава округа Кентрон Виктор Мнацаканян проявляет избирательный подход. Мужчина утверждал, что префект не имеет права демонтировать их кафе.
“Крестный Мишика не имеет права сносить наши кафе. Пусть сносит свои кафе”,- заявил работник кафе “Атмосфер”, имея в виду бывшего посла Армении в Ватикане Микаела Минасяна, зятя бывшего президента и премьер-министра Сержа Саргсяна.
В эти минуты ситуация на территории оперного театра относительно спокойная. Работы по демонтажу продолжаются.