Հովիկ Աբրահամյանի կինը նոր այգիներ է հիմնել
Նախկին վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանի կինը՝ Ջուլիետա Աբրահամյանը, Արարատի մարզի Նարեկ գյուղում նոր այգիներ է հիմնել: Մեկ կադաստրային ծածկագրի տակ գտնվող, Ջուլիետա Աբրահամյանին պատկանող 44,5 հա հողամասերից 22 հա-ն եղել է 4-րդ կարգի վարելահող: Նարեկ համայնքի ղեկավարի որոշմամբ այդ ցածրարժեք հողատեսքը փոխադրվել է բարձրարժեք հողատեսքի, քանի որ հիմնվել են այգիներ:
Ջուլիետա Աբրահամյանի հողամասում տնկվել են 18 հա խաղողի, 1 հա ընկուզենու և 3 հա թթենու նորատունկ այգիներ: Օրենքի համաձայն՝ նախկին վարչապետի կինը նշված այգիների համար, ըստ պտղի տեսակի, 4-7 տարի ժամկետով ազատվել է հողի հարկի վճարից:
Դեռևս 2014թ. գրել էինք, որ Ջուլիետա Աբրահամյանի անունով միայն Նարեկ գյուղում գրանցված է 120 հա հողատարածք, որից 100 հա-ն խաղողի այգի է, իսկ 20 հա-ն՝ խոտհարք:
Նարեկ համայնքի ղեկավար Գարուշ Հակոբյանն ասաց, որ այգիները հիմնվել են անցյալ տարի և հանձնաժողովի եզրակացության հիման վրա են հողատեսքը փոխել: Գարուշ Հակոբյանի խոսքերով՝ բացի նորաստեղծ այգին, Աբրահամյանները գյուղում այլ այգիներ ևս ունեն:
Հիշեցնենք, որ Արարատի մարզի Նարեկ եւ Քաղցրաշեն գյուղերում մոտ 1000 հա հող ոռոգելու համար որոշվել էր Ազատ գետի ջուրը տեղափոխել այդ գյուղեր: Խոսվում էր, որ Քաղցրաշենի ինքնահոս ոռոգման ծրագրի նպատակը Հովիկ Աբրահամյանի ընտանիքին պատկանող այգիները ջրով ապահովելն է եղել: Ծրագրի գործարկումը ձախողվեց գառնեցիների բողոքի արդյունքում:

Жена Овика Абрамяна посадила новые сады
Жена бывшего премьер-министра Овика Абрамяна, Джульетта Абрамян, посадила в селе Нарек Араратской области новые сады. 22 га из принадлежащих г-же Абрамян 44,5 гектара представляют собой земли 4-ой категории.
Решением  главы общины Нарек эти имевшие низкую стоимость земли были переведены в категорию высококачественных земель, так как на них были покажены сады. На принадлоежащих Джульетте Абрамян земельных участках посажены виноградники (18 га), орешины (1 га) и тутовые деревья (3 га). В связи с наличием садов на этих землях супруга бывшего премьера в соответствии с законом освобждена от уплаты налога на землю на срок от четырех до семи лет с учетом вида плодов.
Еще в 2014 г. мы писали о том, что только в селе Нарек на имя Джульетты Абрамян зарегистрировано 120 га земель, из которых 100 гектаров занимают виноградники, а 20 гектаров – сенокосные угодья.
По словам старосты Нарека Гаруша Акопяна, сады были посажены в прошлом году, и на основании заключения комиссия их категория была изменена. Староста сообщил, что помимо новосозданнного сада в этом селе Абрамянам принадлежат и другие сады,
Напомним, что для орошения около 1000 га земель в селах Нарек и Кахцрашен Араратской области Абрамяны перебросили в эти общины воду из реки Азат. Отмечалось, что целью реализации самотечной  оросительной системы в Кахцрашене было обеспечение водой садов, принадлежащих семье Овика Абрамяна.