Մարտի 1-ին զոհված Գոռ Քլոյանի հայրը դատարանում է
Մարտի 1-ին զոհված Գոռ Քլոյանի հայրը՝ Սարգիս Քլոյանը, եկել է դատարան՝ հետևելու Ռոբերտ Քոչարյանի խափանման միջոցի գործի քննությանը: Վերջինս կարծում է, որ ժամանակի ընթացքում մարտի 1-ին տեղի ունեցած 10 անձանց սպանությունը կբացահայտվի:
«Պատասխանատվության պետք է ենթարկվեն և՛ հրաման տվողները, և՛ սպանողները»,- լրագրողների հետ զրույցում ասաց Սարգիս Քլոյանը:
Վերջինս նշեց, որ մշտապես հետևելու է Քոչարյանի վերաբերյալ դատական գործընթացներին: Սպանվածի հայրը երեկ դատարանի բակում Վարդգես Գասպարիի և Քոչարյանի աջակիցների միջև տեղի ունեցած միջադեպը խուժանություն որակեց, բայց նշեց, թե նրանց պահվածքին նորմալ է վերաբերում:

На сегодняшнем судебном заседании присутствует отец Гора Клояна
Саркис Клоян, отец Гора Клояна, убитого во время событий 1 марта 2008 года в Ереване, сегодня присутствует в зале суда, где проходит заседание по вопросу об избрании меры пресечения в отношении второго президента РА Роберта Кочаряна.
По словам С.Клояна, совершенное 11 лет назад убийство десяти человек будет раскрыто. “К ответственности должны быть привлечены и те, кто отдал приказ, и те, кто стрелял”,- сказал журналистам отец Гора Клояна.
Произошедший вчера инцидент между находившимися перед зданием суда гражданским активистом Вардгесом Гаспари и сторонниками Роберта Кочаряна Саркис Клоян назвал хулиганством. Вместе с тем он отметил, что считает нормальным поведение сторонников Кочаряна.