Գագիկ Հարությունյանն ու ԲԴԽ մյուս անդամները չմեկնաբանեցին, թե ինչ է քննարկվել Բարձրագույն դատական խորհրդի նիստում
Բարձրագույն դատական խորհուրդը րոպեներ առաջ ավարտեց այսօր հրավիրված արտահերթ նիստը, որի քննարկման թեման վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հայտարարությունն էր ՀՀ դատարանների մուտքերը վաղն առավոտյան փակելու վերաբերյալ:
ԲԴԽ նախագահ Գագիկ Հարությունյանը լրագրողների հետ զրույցում մանրամասներ չհայտնեց նիստի ընթացքում, ասաց միայն, որ շուտով հայտարարություն կտարածվի, ինչպես նաև, որ վաղը Նիկոլ Փաշինյանի հետ խորհրդակցություն է լինելու, որից հետո նորից կամփոփեն դրա արդյունքները:
ԲԴԽ անդամներ Արմեն Բեկթաշյանը, Անի Մխիթարյանը, Լիպարիտ Մելիքջանյանը ևս քննարկված հարցերի վերաբերյալ բովանդակային որևէ հանգամանք չհայտնեցին:
Մելիքջանյանը լրագրողների հետ զրույցում չմեկնաբանեց՝ ինքը Փաշինյանի հայտարարության մեջ Քրեական օրենսգրքով սահմանված հոդվածների՝ մասնավորապես՝ սահմանադրական կարգի տապալման և արդարադատության իրականացմանը խոչընդոտելու հանցակազմ տեսնում է, թե ոչ:
«Ես չգիտեմ, թե հեղափոխության երկրորդ փուլն ինչ ձևաչափով է շարունակվելու»,-լրագրողների հարցերին ի պատասխան՝ ասաց Լիպարիտ Մելիքջանյանը:

Гагик Арутюнян и другие члены ВСС отказались сообщить, какие вопросы обсуждались на сегодняшнем внеочередном заседании
Несколько минут назад Высший судебный совет завершил созванное сегодня внеочередное заседание, темой которого было заявление премьер-министра Никола Пашиняна о блокировании завтра утром всех зданий судов страны.
Председатель ВСС Гагик Арутюнян в беседе с журналистами сообщил лишь о том, что в ближайшее время будет опубликовано заявление и что завтра у Никола Пашиняна состоится совещание, по завершении которого будут обобщены результаты обсуждений.
Информацию о сегодняшнем заседании не предоставили и члены Высшего судебного совета Армен Бекташян, Ани Мхитарян, Липарит Меликджанян
Последний на встрече с журналистами не стал отвечать на вопрос о том, видит ли он в заявлении Никола Пашиняна состав преступления, установленный статьями Уголовного кодекса, и в частности признаки свержения конституционного строя и препятствование осуществлению правосудия.
“Я не знаю, в каком формате будет продолжаться второй этап революции”,- заявил журналистам Липарит Меликджанян.