Գագիկ Հարությունյանին չեն թույլատրել դուրս գալ Բարձրագույն դատական խորհրդի շենքից
Բարձրագույն դատական խորհրդի նախագահ Գագիկ Հարությունյանին ԲԴԽ շենքի մոտ հավաքված քաղաքացիները չեն թույլատրել դուրս գալ շենքից՝ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի և իրավապահ համակարգի ներկայացուցիչների հետ խորհրդակցությանը մասնակցելու համար:
Այս մասին «Հետքի» հետ զրույցում ասաց Բարձրագույն դատական խորհրդի մամուլի և հասարակայնության հետ կապերի վարչության պետ Արման Խաչատրյանը:
Նշենք, որ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը երեկ քաղաքացիներին կոչ է արել այսօր առավոտյան արգելափակել ՀՀ բոլոր դատարանների մուտքերը: Դրանից հետո ԲԴԽ-ն արտահերթ նիստ է հրավիրել: Նիստի ավարտից հետո պարզ դարձավ, որ ԲԴԽ նախագահ Գագիկ Հարությունյամը պետք է մասնակցի Նիկոլ Փաշինայանի հետ իրավապահ համակարգի ներկայացուցիչների հանդիպմանը:
Նշենք, որ քիչ առաջ Փաշինյանը հանդես է եկել հայտարարությամբ՝ մատնանշելով արդարադատության համակարգում փոփոխությունների իր տեսլականը:

Гагику Арутюняну не разрешили покинуть здание Высшего судебного совета
Граждане, собравшиеся перед зданием Высшего судебного совета, не разрешили председателю ВСС Гагику Арутюняну покинуть здание для участия в созванном у премьер-министра Никола Пашиняна совещании с участием представителей правоохранительной системы.
Об этом Hetq.am сообщил начальник управления прессы и по связям с общественностью Высшего судебного совета Арман Хачатрян.
Вчера премьер-министр Никол Пашинян обратился к гражданам с призывом заблокировать сегодня здания судов по всей стране. После этого ВСС созвал внеочередное заседание, по завершении которого стало ясно, что председатель совета Гагик Арутюнян должен принять участие в сегодняшней встрече с премьер-министром.
Отметим, что немногим ранее Никол Пашинян выступил с заявлением, в которомм представил свое виденье реформы системы юстиции.