Կառավարության վերջին նիստը՝ 17 նախարարությունների կազմով
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը կառավարության նիստին հայտնեց, որ սա վերջին նիստն է, որը տեղի է ունենում 17 նախարարությունների ներկայացուցիչների մասնակցությամբ։ Փաշինյանն ընդգծեց, որ արդեն ուժի մեջ է մտել «Կառավարության կառուցվածքի և գործունեության մասին» նոր օրենքը։ Հիշեցնենք, որ դրանով կառավարությունում կգործի 12 նախարարություն, որոշները կմիավորվեն մեկ նախարարության կազմում։
Վարչապետը շնորհակալություն հայտնեց կառավարության բոլոր գործընկերներին՝ իրենց կատարած աշխատանքի համար։
«Նրանք, ովքեր կշարունակեն իրենց աշխատանքը, նրանց հաջողություն եմ մաղթում։ Նրանք, ովքեր չեն շարունակի իրենց աշխատանքը, ուզում եմ շնորհակալություն հայտնել կատարված աշխատանքի համար և նաև ուզում եմ համոզված ասել, ես գոնե համոզված եմ, որ այն կառուցվածքային փոփոփությունները, որոնք արվել են, դրանք շատ երկար, նույնիսկ կարող է թվալ՝ չափից ավելի երկար քննարկվել են, վերլուծվել են, դիտարկվել են, և մենք համոզված ենք, որ դա ճիշտ որոշում է։ Նաև համոզված եմ, որ ճիշտ որոշման արդյունքում մենք ունենալու ենք դրական արդյունքներ այն առումով, որ մենածանալու է կառավարության աշխատանքի որակը, որից, եկեք խոստովանենք, մենք ինքներս առանձնապես գոհ չենք, և մեծանալու է կառավարության մոբիլության մակարդակը։ Եվ ի վերջո, սա նաև պետք է խթան հանդիսանա տնտեսական այն տեսլականի իրականացման համար, որոնք նախանշված են կառավարության ծրագրում և «Իմ քայլը» դաշինքի նախընտրական ծրագրում»,- ասաց Նիկոլ Փաշինյանը։

Паравительство в последний раз проводит заседание с участием 17 министерств
Премьер-министр Никол Пашинян на сегодняшнем заседании правительства заявил, что это последнее заседание с участием представителей 17 министерств.
Премьер сообщил, что уже вступил в силу новый закон “О структуре и деятельности правительства”, по которому в правительстве будут действовать 12 министертв, некоторые объединятся в одно министерство.
Н,Пашинян поблагодарил всех корллег по правительству за проделанную работу.
“Тем, кто будет продолжать работать, я желаю успеха. А тем, кто не будет продолжать работать, выражаю благодарность за их деятельность. Я также хочу быть уверенным в том, что осуществленные структурные изменения обсуждались, анализировались очень долго, даже чересчур долго. И мы убеждены в том, что это правильное решение. Также хочу быть уверенным в том, что благодаря принятию правильного решения мы получим положительные результаты в плане повышения качества работы правительства. И, наконец, это должно стать стимулом к осуществлению того экономического виденья, которое обозначено в программе правительства и предвыборной программе блока “Мой шаг”,- отметил Никол Пашинян.