Գագիկ Ծառուկյան. «Դուք պատկերացնո՞ւմ եք մասնակցեի քարոզարշավին՝ ինչ կլիներ»
«Հաղթել է աբովյանցին, ուրիշ բան չունեմ ասելու»։ Այս մասին խորհրդարանում լրագրողների հետ զրույցում ասաց «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության նախագահ Գագիկ Ծառուկյանը՝ անդրադառնալով երեկ Աբովյանում կայացած ՏԻՄ ընտրություններին։
Հիշեցնենք, որ Աբովյանի ընտրություններում հաղթել է ԲՀԿ-ի աջակցությունը վայելող Վահագն Գևորգյանը։
«Ծառուկյանը մասնակցե՞լ է քարոզարշավին, դուք պատկերացնո՞ւմ եք մասնակցեի՝ ինչ կլիներ։ Քաղաքապետը աշխատող, իր գործն ապացուցած էր, ու կարիք չկար, որ ես քարոզարշավի մասնակցեմ»,- ասաց Ծառուկյանը։
Դիտարկմանը, որ ըստ Կոտայքի մարզպետ Ռոմանոս Պետրոսյանի, քաղաքացին պարտվել է, Ծառուկյանը կոչ արեց հղում անել ոչ թե մարզպետին, այլ վարչապետին, իսկ վարչապետն ասել է, որ այս ընտրություններով ապացուցվեց, որ հաղթել է հեղափոխությունը։
Ինչ վերաբերում է այն հարցին, որ քաղաքապետը երեք տարբեր քրեական գործերում է ներգրավված, Գագիկ Ծառուկյանն արձագանքեց.
«Օրենքի առաջ բոլորը հավասար են, իրավապահ մարմիններում է գործը, թող համապատասխան քննեն»։
Անդրադառնալով ընտրության նախօրեի միջադեպին, երբ ՔՊ-ական թեկնածուի մեքենան էր հրկիզվել և բնակարանը հրդեհվել, Ծառուկյանը չբացառեց, որ դա «սարքած գործ է»։
«Պետք է բացահայտվի, իրավապահները պետք է բացահայտեն, և մեղավորները պետք է Աբովյանից բացակայեն։ Հենց դրանք են հիմնական մուտիլովշիկները, եթե մի բնակարանում յոթ քնած էրեխեն իրանք կարան սարքեն... դա շինծու սարքած գործ է, այսօր կամ վաղը պետք է բացահայտվի։ Եթե չբացահայտվի, ուրեմն տեղում չեն իրավապահները»,- ասաց նա։

Гагик Царукян: “Вы представляете, что было бы, если б я принял участие в предвыборной кампании”
“Победил абовянец. Ничего другого сказать не могу”,- заявил сегодня журналистам в Национальном Собрании председатель партии “Процветающая Армения” Гагик Царукян, касаясь прошедших вчера в Абовяне выборов мэра города.
Напомним, что победу на этих выборах одержал пользующийся поддержкой “ПА” Ваагн Геворкян.
“Вы представляете, что было бы, если б я принял участие в предвыборной кампании. Мэр доказал, что умеет работать, поэтому необходимости в моем участии в предвыборной кампании не было”,- отметил лидер “Процветающей Армении”.
Комментируя высказывание губернатора Котайкской области Романоса Петросяна о том, что на этих выборах граждане потерпели поражение, Царукян призвал ссылаться не на губернатора, а на премьер-министра, который сказал, что эти выборы доказали победу революции.
В ответ на напоминание о том, что мэр проходит по трем различным уголовным делам, председатель “ПА” сказал: “Перед законом все равны. Правоохранительные органы должны провести соответствующее расследование”.
Касаясь произошедшего накануне выборов инцидента с поджогом автомобиля и квартиры кандидата в мэры от партии “Гражданский договор”, Царукян не исключил, что это “сфабрикованное дело”.
“Правоохранители должны раскрыть это преступление. Именно виновные в нем являются основными мутиловщиками. Это сфабрикованное дело, которое должно быть раскрыто в ближайшие дни. В противном случае можно будет утверждать, что правоохранители не на своем месте”,- заявил Гагик Царукян.