26 միլիոն դրամի արտոնություն՝ ԱԺ նախկին պատգամավոր Աշոտ Արսենյանի ընկերությանը
Կառավարությունն այսօրվա նիստին որոշեց ԱԺ նախկին պատգամավոր Աշոտ Արսենյանի ընկերությանը մաքսային արտոնություն տրամադրել։ Էկոնոմիկայի նախարար Տիգրան Խաչատրյանի հաղորդմամբ՝ մաքսատուրքից ազատման արտոնությունը կազմում է 26 միլիոն դրամ:
Կառավարության որոշմամբ՝ Արսենյանին պատկանող «Ջերմուկ գրուպ» ՓԲԸ-ն Հայաստան կներմուծի սարքավորումներ՝ մաքսատուրքի վճարից ազատվելով:
Ընկերությունը Գերմանիայից և Շվեդիայից ներկրվող 280 միլիոն դրամ սարքավորումներրը օգտագործելու է արտադրանքն արտահանելու նպատակով։
Հիշեցնենք, որ ընկերությանը Կառավարությունը մաքսատուրքից ազատման ևս մեկ արտոնություն է տրամադրել մայիսի 23-ին:

Компания бывшего депутата НС получила таможенную льготу
На сегодняшнем заседании правительства было принято решение предоставить компании бывшего депутата Национального Собрания Ашота Арсеняна таможенную льготу, Как отметил министр экономики Тигран Хачатрян, стоимость льготы составит 26 млн драмов.
По решениёю правительства, принадлежащее Арсеняну ЗАО “Джермук Групп” при импорте в Армению оборудования будет освобождено от уплаты таможенной пошлины.
Импортируемое из Германии и Швеции оборудование стоимостью 280 млн драмов будет использовано для экспорта продукции.