ՀՔԾ-ն դատավոր Դավիթ Գրիգորյանի աշխատասենյակում խուզարկություն է կատարել
Հատուկ քննչական ծառայությունը (ՀՔԾ) երեկ խուզարկություն է կատարել Երևան քաղաքի ընդհանուր իրավասության դատարանի դատավոր Դավիթ Գրիգորյանի աշխատասենյակում:
ՀՔԾ մամուլի քարտուղար Մարինա Օհանջանյանը մեզ հետ զրույցում տեղեկությունը հաստատեց՝ նշելով, որ խուզարկությունն իրականացվել է ՀՔԾ-ում քննվող քրեական գործի շրջանակում, որի վերաբերյալ դեռևս այլ մանրամասներ չեն հայտնում:
Նշենք, որ Դավիթ Գրիգորյանը Հայաստանի երկրորդ նախագահ Ռոքերտ Քոչարյանի գործով դատավորն է: Նրա որոշմամբ էր մայիսի 18-ին Քոչարյանն ազատ արձակվել Արցախի Հանրապետության ներկա և նախկին նախագահների անձնական երաշխավորությամբ:

ССС провела обыск в кабинете судьи Давида Григоряна
Специальная следственная служба (ССС) вчера провела обыск в кабинете судьи ереванского суда общей юрисдикции Давида Григоряна.
Пресс-секретарь ССС Марина Оганджанян в беседе с Hetq.am подтвердила эту информацию, отметив, что обыск был проведен в рамках расследуемого в ССС уголовного дела. Другие подробности пока не сообщаются.
Отметим, что судья Д.Григорян, рассматривавший уголовное дело второго президента РА Роберта Кочаряна, 18 мая принял решение освободить его из-под стражи под личное поручительство действующего и бывшего президентов Республики Арцах.