Նախարարությունը խոշոր պայմանագիր է կնքել նախկին պատգամավորի եղբորորդու ընկերության հետ
Տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարարությունն «Ա.Ա.Բ.ՊՐՈԵԿՏ» ՍՊԸ-ի հետ այս տարվա հուլիսին ճանապարհաշինարարական երկու պայմանագիր է կնքել։ Դրանց ընդհանուր արժեքը կազմել է 1 մլրդ 171 մլն դրամ։ Այդ պայմանագրերն այս տարվա ընթացքում կնքված ճանապարհաշինարարական ծառայությունների մատուցման ամենախոշոր պայմանագրերն են։
Հուլիսի 12-ին կնքված 601 միլիոն դրամ արժողությամբ պայմանագրով ընկերությունը պարտավորվել է հիմնանորոգել Վանաձոր-Դիլիջան միջպետական նշանակության ճանապարհը, ոչ ուշ քան մինչեւ դեկտեմբերի 10-ը։
Հուլիսի 17-ին ընկերության հետ ևս մեկ՝ 570 մլն դրամ արժողությամբ պայմանագիր է կնքվել։ Այդ պայմանագրով «Ա.Ա.Բ.ՊՐՈԵԿՏ»-ը պետք է նորոգի Երևան-Սևան-Իջևան-Ադրբեջանի սահման միջպետական նշանակության ավտոճանապարհը՝ առավելագույնը 4-ամսյա ժամկետում։
«Ա.Ա.Բ.ՊՐՈԵԿՏ»-ը հիմնադրվել է 2006 թվականին, դրա միակ սեփականատերը Արմեն Բադալյանն է՝ Ազգային ժողովի նախկին պատգամավոր Վոլոդյա Բադալյանի եղբորորդին։
«Ա.Ա.Բ.ՊՐՈԵԿՏ» ընկերության ճանապարհաշինական գործունեության և Կառավարության հետ կնքված պայմանագրերին անդրադարձել էինք նաև նախկինում։
Մասնավորապես՝ հայտնել էինք, որ այս տարի ընկերությունը նորոգում էր նաև Վանաձոր-Ալավերդի-Վրաստանի սահման միջպետական նշանակության ավտոճանապարհը, իսկ 2018 թվականին ընկերությունը Համաշխարհային բանկի ֆինանսավորմամբ հիմնանորոգում էր Մ-1-Կարմրաշեն-Զովասար մարզային նշանակության ավտոճանապարհը։

Министерство заключило крупный договор с компанией племянника бывшего депутата НС
Министерство территориального управления и инфраструктур в июле этого года заключило два крупных договора с ООО “А.А.Б.Проект”. Общая стоимость договоров составляет 1 млрд 171 млн драмов. Это самые крупные договоры дорожно-строительных услуг за истекший период
Согласно договору от 12 июля, стоимость которого 601 млн драмов, компания обязалась отремонтировать межгосударственную дорогу Ванадзор-Дилижан. Работы должны быть завершены не позднее 10 декабря.
17 июля с той же компанией был заключен договор стоимостью 570 млн драмов, который предусматривает в течение четырех месяцев капитально отремонтировать межгосударственную дорогу Ереван-Севан-Иджеван- Азербайджан.
Компания “А.А.Б.Проект” была основана в 2006 г. Ее единственный собственником является Армен Бадалян, племянник бывшего депутата Национального Собрания Володи Бадаляна.
Отметим, что в этом году компания уже отремонтировала межгосударственную автомагистраль Ванадзор-Алаверди-граница с Грузией, а в 2018 г. при финансировании Всемирного банка – автотрассу областного значения М-1, связывающую Кармрашен с Зовасаром.